انتخاب بهترین پمپ آب کاری دشواری است چرا که در بازار انواع مختلفی از پمپ‌های آب با کاربردهای گوناگون وجود دارد که انتخاب برای مصرف کننده، از میان تمام برندهای موجود در بازار را به کاری سخت و دشوار مبدل کرده است، هرچند که قیمت، یکی از مهمترین فاکتورهایی است که در انتخاب پمپ موثر است.

کیفیت ساخت
تعمیر پذیری
کم صدا بودن
ارزش خرید

پمپ آب خانگی الین پلاس

امتیــــــــــاز
کارشناسان
از 5 نمره
4.7

یکی دیگر از بهترین پمپ های آب خانگی، پمپ‌های شرکت اِلین است که در کشور چین تولید می‌گردد و دارای استانداردهای با کیفیت بالاست که رضایتمندی مشتریان را به همراه دارد.

پمپ آب خانگی نیم اسب اِلین تک‌فاز بوده و یکی از با کیفیت‌ترین پمپ‌های آب خانگی موجود در بازار است. این پمپ، در کنار ساختار نسبتا ساده‌ای که دارد، ایمن است و قابلیت اطمینان بالایی دارد و استفاده از آن مقرون به صرفه است.

پمپ آب خانگی الین با قدرت نیم اسب دارای سیم پیچی مس، شفت استیلنس استیل است که در برابر زنگ زدگی مقاوم است و همچنین بدنه‌ی آن چدن است که موجب استحکام پمپ در برابر خوردگی و زنگ زدگی می‌شود. پروانه‌ی این پمپ برنجی است و قالب موتور پمپ نیم اسب الین آلومینیومی است که این ویژگی موجب می‌شود تا پمپ سریع‌تر خنک شود و از طرفی در کاهش وزن پمپ نیز موثر است. این پمپ جهت انتقال آب تمیز و مایعات غیر خطرناک، آبیاری باغات و مزارع کوچک، پر کردن مخازن، تامین فشار آب، تامین آب از چاه و مخازن آب، تامین آب خانه‌های ویلایی و استخرها مناسب است.

این پمپ دارای اورلود حرارتی است که به صورت سری در مدار بسته می‌شود و در صورت بالا رفتن درجه حرارت، جریان را قطع می‌کند و بعد از خنک شدن و بازگشت به حالت عادی، دوباره اجازه‌ی عبور جریان را صادر ‌می‌کند. حداکثر درجه‌ حرارتی که این پمپ متحمل می‌شود حدود 40 درجه‌ی سانتی‌گراد است و دمای بیش از این مقدار، بر سیل مکانیکی پمپ تاثیر می‌گذارد.

از نقاط قوت این پمپ می‌توان به عمر طولانی، قیمت مناسب نسبت به کالاهای مشابه، کيفيت مطلوب، کارکرد عالی، افزایش فشار آب مناسب، صدای کم و مصرف انرژی بسیار کم اشاره کرد.باید توجه داشت که قیمت محصولات اِلین پمپ در مقایسه با محصولات مشابه خارجی مقرون به صرفه‌تر می‌باشد و همین امر دلیلی بر رضایت و انتخاب مشتریان عزیز است.

برای قیمت تماس بگیرید
نکات مثبت
نکات منفی
کیفیت ساخت
تعمیر پذیری
کم صدا بودن
ارزش خرید

پمپ آب خانگی پنتاکس

امتیــــــــــاز
کارشناسان
از 5 نمره
4.5

یکی از برندهای شناخته شده و معروف در پمپ آب خانگی، پمپ آب خانگی پنتاکس است که در ایتالیا تولید می‌شود و با بهره‌مندی از مدرن‌ترین تکنولوژی روز دنیا، در طراحی هیدرولیک، علاوه بر بهره‌وری بالاتر نسبت به نمونه‌های مشابه، عمر طولانی‌تری هم دارند.

پمپ نیم اسب خانگی پنتاکس به صورت تک‌فاز در بازار یافت می‌شود و هدر رفت گرمایش را کاهش می‌دهد و در نتیجه مصرف برق کمتری دارد، از طرفی سر و صدای کمتری را نیز تولید می‌کند.

پمپ آب خانگی پنتاکس با قدرت نیم اسب دارای سیم پیچی مس، بدنه‌ی چدن و پروانه‌ای از جنس برنج با تیغه‌های شعاعی متعدد در لبه آن است که برای انتقال آب تمیز و مایعات غیر خطرناک مناسب است. این پمپ در کنار ساختار نسبتا ساده‌ای که دارد، قابلیت اطمینان بالایی دارند، ایمن است و استفاده از آن مقرون به صرفه است. این پمپ به طور گسترده‌ای برای مصارف خانگی، تامین آب منازل ویلایی (یک طبقه)، تامین آب از چاه و مخازن آب، استفاده در باغ ها و مصارف کشاورزی کوچک، افزایش فشار آب و… مورد استفاده قرار می گیرد.

 

مهمترین مزیت این پمپ طول عمر و کیفیت بالای این محصول است.

برای قیمت تماس بگیرید
نکات مثبت
نکات منفی
کیفیت ساخت
تعمیر پذیری
کم صدا بودن
ارزش خرید

پمپ آب خانگی لورا

امتیــــــــــاز
کارشناسان
از 5 نمره
4.1

یکی دیگر از برندهای شناخته شده و بهترین پمپ آب خانگی ، لوارا است که این نوع پمپ هم مانند پنتاکس در ایتالیا تولید می‌شود و دارای استانداردهایی با کیفیت بالا جهت رضایتمندی مشتریان ،در سراسر جهان ارایه می‌گردد.

پمپ آب خانگی لورا قدرت نیم اسب دارد و سیم پیچی از جنس مس و شفتی از جنس استیل دارد. بدنه‌ی این پمپ چدن و پروانه از جنس برنج است که با تیغه‌های شعاعی متعدد در لبه‌ی آن برای انتقال آب تمیز و مایعات غیر خطرناک مناسب است. این پمپ ایمن و مقرون به صرفه است و برای مصارف خانگی، تامین آب خانه‌های ویلایی و یک طبقه، تامین آب از چاه و مخازن، استفاده در باغات و مصارف کشاورزی کوچک و همچنین تامین فشار آب مورد استفاده قرار می گیرد.

یکی از مزیت‌های پمپ آب لورا، مقرون به صرفه بودن از نظر مصرف انرژی است و مزیت دیگر آن صدای پایین الکتروپمپ لوارا، هنگام پمپاژ آب است.

برای قیمت تماس بگیرید
نکات مثبت
نکات منفی
کیفیت ساخت
تعمیر پذیری
کم صدا بودن
ارزش خرید

پمپ آب خانگی ابارا

امتیــــــــــاز
کارشناسان
از 5 نمره
3.9

برند شناخته شده و معروف دیگر، پمپ آب خانگی ابارا است که این نوع پمپ در ایتالیا تولید می‌شود. شرکت بین‌المللی ابارا در راستای تولید انواع پمپ‌های صنعتی، خانگی، تاسیساتی، فاضلابی و شناور بسیار موفق بوده و تاکنون به پیشرفت‌های فراوانی در این زمینه نائل آمده و  دارای استانداردهایی با کیفیت بالاست که رضایتمندی مشتریان را در بردارد.

پمپ نیم اسب خانگی ابارا با دور موتور تک‌فاز دارای محافظ حرارتی اتوماتیک اضافه بار است و از هدر رفت حلوگیری می‌کند و در نتیجه برق کمتری مصرف می‌کند، از طرفی سر و صدای کمتری نیز تولید می‌کند.

پمپ آب خانگی ابار با قدرت نیم اسب دارای سیم پیچی مس، شفت استیل، بدنه‌ی چدن و پروانه از جنس برنج که با تیغه‌های شعاعی متعدد در لبه‌ی آن برای انتقال آب تمیز و مایعات غیر خطرناک مناسب است. این پمپ با بدنه‌ی مقاوم، کارکرد بی صدا و حجم کم و سبک، قادر به پمپاژ سیالات تمیز با حداکثر دمای 80 درجه سانتیگراد است  و برای مصرف خانگی، تامین آب خانه‌های یک طبقه، تامین آب از چاه، مخازن، استفاده در باغات و مصارف کشاورزی کوچک و همچنین افزایش فشار آب به کار برده می‌شود.

یکی از ویژگی‌های این پمپ، که منجر به محبوبت و فروش بالای آن شده، ابعاد کوچک، جابجایی و نصب سریع و راحت آن بوده است. از طرف دیگر قیمت مناسب، گارانتی و خدمات پس از فروش آن هم در انتخاب مشتریان محترم بی‌تاثیر نبوده است.

برای قیمت تماس بگیرید
نکات مثبت
نکات منفی
کیفیت ساخت
تعمیر پذیری
کم صدا بودن
ارزش خرید

پمپ آب خانگی سایر

امتیــــــــــاز
کارشناسان
از 5 نمره
3.9

پمپ های آب خانگی سایر که در ساختمان های مسکونی استفاده می شود. عبارت است از: پمپ های گریز از خود، پمپ های شناور، پمپ های چند مرحله ای و گروه های ایجاد فشار مانند: بوستر پمپ ها.

مجموعه ای از محصولات پمپ آب سایر، در سری های متفاوت و ویژگی های منحصر به فردی تولید و عرضه می شوند.

 • فقط در سری L سایر، ۲۷ مدل متفاوتی وجود دارد که خروجی فلنچ آن ها از ۳۲ تا ۱۵۰ میلی متر متغیر است. با توجه به خروجی که دارد نتیجه میگیرم بازه بزرگی از توان های مختلف را پوشش می دهد. همچنین کاربردهای زیادی دارد که یکی از آن ها، قابلیت استفاده در سیرکولاسیون آب سرد و گرم است.
 • در سری IR پمپ خانگی سایر نیز، مناسب استفاده در سیستمهای تهویه مطبوع و دیگر استفاده های خانگی. سری NCB استاندارد EN733 برای کاربردهای آتش نشانی، و سرمایش و گرمایش ساختمان و… می باشد.
 • و اما سری MG، برای سیستمهای آتش نشانی، آبیاری و تهویه مطبوع، قابل استفاده و مناسب است.
 • سری TM یکی از کارآمدترین و برترین سری موجود در مجموعه پمپ آب خانگی سایر با داشتن بیش از ۱۶۰ نسخه مختلف، به شمار می‌رود. همچنین سری TM نسبت به بقیه سری‌ها دارای قدرتی بیشتر، کارایی بهتر به‌خصوص برای آبشارهای مصنوعی، سیستم‌های شستشو، آبیاری قطره‌ای بوده و به طور افقی نصب می‌شود.
 • سری دیگر نیز MK است، که مناسب جهت استفاده برای کارهای کشاورزی و آبرسانی بوده و به صورت عمودی نیز نصب می شود.

مروری بر تاریخ سایر SAER

در سال ۱۹۵۱ شرکت الکتروپمپ سایر (SAER ELETTROPOMPE) توسط شخصی به نام کارلو فاولا. در رجیو امیلیا که در شمال کشور ایتالیا می باشد، پایه گذاری و تاسیس شد. فاولا که خود یک مسئول یکی از واحدهای سنگ زنی در شرکت رجیو امیلیا بود. با استفاده از نبوغ خود، سعی در تولید پمپ هایی با توانایی و کیفیت بالا، برای مصارف کشاورزی، خانگی و صنعتی نمود که در آخر نیز موفق به تاسیس سایر کرد.

این شرکت دارای چهار کارخانه بوده و پمپ هایی نظیر: پمپ آب خانگی، پمپ صنعتی، الکتروموتور و طراحی سیستم پمپاژ را تولید می کند. محصولات شرکت سایر به قدری قوی و با کیفیت است که توانسته، بازار وسیع مربوط تجارت این صنعت را در سطح چهان، از آنِ خود نمایید. استاندارد تولیدی این شرکت برای عرضه محصولات خود به بازار جهانی، ایزو ۹۰۰۱:۲۰۰۸ می باشد. آغاز به کار صادرات سایز از سال ۱۹۷۰ شروع شد و در اوایل، صادرات خود را به کشورهایی مانند شمال آفریقا و خارومیانه انجام میداد. سپس با برگزاری سمینار و همایش ها، شرکت در نمایشگاه های بین المللی جهانی و جلسات آموزشی توانست. به بقیه کشورهای جهان نیز محصولات با کیفیت خود را گسترش دهد.

امروزه نام الکتروپمپ سایر (SAER ) یک نام تجاری مطرح در کل دنیا بوده و یک برند قوی و با ارزش می باشد. این برند نه تنها در شمال آفریقا و خاورمیانه، بلکه به تمامی اروپا، آسیا. آمریکا و استرالیا نیز محصولات خود را از قبیل: پمپ برقی برای استفاده‌های مسکونی، الکتروپمپ گریز از مرکز،. پمپ شناور و موتور، صنعتی، کشاورزی و آبیاری، استخراج زیرزمینی، معدن، نفت و گاز، تصفیه آب عرضه می کند. متریالی که سایر با آن محصولات خود را تولید می کند عبارت است از: فلزاتی مثل چدن، فولاد استنلس استیل، برنز، کربن استیل و چندین فلز دیگر.

برای قیمت تماس بگیرید
نکات مثبت
نکات منفی
کیفیت ساخت
تعمیر پذیری
کم صدا بودن
ارزش خرید

پمپ آب خانگی داب

امتیــــــــــاز
کارشناسان
از 5 نمره
3.9

از پمپ های داب، به صورت متنوع در انواع تک فاز و سه فاز برای استفاده های مختلف خانگی و صنعتی تولید و عرضه می گردند. پمپ ­های سانتریفیوژ خانگی در اندازه و ابعاد جمع و جور و هد بالا است و برای استفاده در تاسیسات خانگی، سیستم­ های تامین آب، باغبانی، تخلیه و پر کردن مخازن مناسب می باشد. همچنین از این نوع پمپ در استفاده های صنعتی سبک مانند تغذیه دیگ های تحت فشار به کار می رود.

پمپ های خانگی داب که برای افزایش دادن فشار آب در ساختمان های مسکونی و حتی اداری به کار می رود عبارت است از:

تاریخچه داب DAB

شرکت داب در سال ۱۹۷۵ در ایتالیا با گواهی محیط زیست ISO 14001 و گواهی کیفیت ISO 9001 تاسیس گردید. این شرکت با اخذ عنوان یک کمپانی بازرگانی، ساخت و عرضه قالب درزگیر فولاد ضد زنگ، ریخته گری چدن. تولید پیچ و مهره موتور و قالب سازی اجزای پلاستیکی را برای پمپ های آب شروع کرد. و بلاخره موفق به ساخت پمپ جت در سال ۱۹۷۷ گردید. داب از سال ۱۹۹۰ با ورود به عرصه و گروه چند ملیتی، یعنی با ایجاد شش شعبه فروش در بلژیک، هلند، انگلستان، سوئیس، اتریش و ایالات متحده فروش خود را افزایش داد. در سال ۱۹۹۰ رسماً در عرصه فروش جهانی گام برداشت.

در سال ۲۰۰۹، این شرکت با کمپانی هایی نظیر: Leader(ریخته گری پلاستیک)، Tesla (فن آوری موتور شناور). Brisan (پمپ های شناور برای کشاورزی و باغبانی)، Wacs(الکترونیک) و Alma (زهکشی و فاضلاب). توانست محصول نهایی خود را به صورت داخلی تولید کرده و فعالیت خود را ادامه دهد.

این شرکت نیز در زمینه تولید پمپ آب رسانی، آتش نشانی، آبیاری و بوستر می باشد، سابقه زیادی در زمینه تولید این محصولات دارد. محصولات این شرکت، بازدهی و عمر بالایی دارند و از ایمنی خیلی خوبی برخوردار می باشند. یکی از مزیت هایی که این پمپ دارد مصرف کم انرژی و امکان نصب سریع و آسان است. به علت کاهش مصرف انرژی بالا، در بخش های مختلفی مانند: صنعت، کشاورزی و ساخت و ساز استفاده می شود.

بوسترها و پمپ های شرکت داب، در صنایع مختلفی مانند: شیمیایی، معدنی، تصفیه آب، استخرها. انتقال آب و صنایع غذایی مورد استفاده قرار می گیرد. شرکت داب، زیر مجموعه از شرکت پمپ گراندفوس دانمارک است. و دارای نمایندگی های رسمی کشورهای مختلف، به خصوص در ایران و شهرهای مختلف می باشد.

برای قیمت تماس بگیرید
نکات مثبت
نکات منفی
کیفیت ساخت
تعمیر پذیری
کم صدا بودن
ارزش خرید

پمپ آب خانگی پدرولا

امتیــــــــــاز
کارشناسان
از 5 نمره
3.9

پدرولو یا پدرولا یک نوع پمپ فشار آب از سری پمپ های آبرسانی است که توسط شرکت (PEDROLLO) ایتالیا ساخته شده است. پمپ های آب خانگی پدرولو، از محصولات خوب و برتر این شرکت بوده. و بازدهی و کارکرد فوق العاده ای برای آبرسانی به منازل مسکونی را دارند. استفاده از این سری پمپ خانگی فقط برای آب های تمیز و بدون ذرات معلق جامد است و در صورت کاربری برای آب گل آلود، پمپ خراب می شود. این پمپ باید در محلی ثابت و افقی نصب شده و در محیطی بسته، به دور از عوامل محیطی مانند: تابش آفتاب، برف و باران و باد و … قرار گیرد.

پمپ آب خانگی پدرولو در سیال یا همان آب از دمای -۱۰ الی ۶۰+ درجه سانتی گراد نیز کار می کند که یکی از برتری های آن نسبت به پمپ های دیگر به شمار می رود. بالاترین استاندارد اروپا یعنی CE برای پمپ پدرولو است. از این پمپ جهت استفاده در کاربری هایی همچون: انتقال و افزایش آب؛ در حیطه کشاورزی برای آبیاری و … میتوان اشاره کرد.

نحوه بنیان گذاری شرکت پدرولو Pedrollo

در سال ۱۹۷۴ شخصی به نام سیلوانا پدرولا در طی سفری که به دبی داشت. دید هزینه ای برای نجات جان مردم در خصوص آب گذاشته می شود بیشتر از استخراج نفت و فروش آن به سایر کشورهای جهانی است. بنابراین سیلوانا پدرولا به دنبال راه حلی گشت تا پخش آب و در اختیار گذاشتن آن به مردم به صورت ساده، بهینه، و به دور از هزینه های گزاف باشد. او پس از طراحی و ارائه فناوری پمپ آب در ایتالیا، از عموم سرمایه گذاران درخواست کرد. تا برای شرکت در این جهش عظیم برای تولید پمپ های آب مشارکت نمایند.

برای قیمت تماس بگیرید
نکات مثبت
نکات منفی
کیفیت ساخت
تعمیر پذیری
کم صدا بودن
ارزش خرید

پمپ آب خانگی اسپرونی

امتیــــــــــاز
کارشناسان
از 5 نمره
3.9

پمپ های فشار آب خانگی اسپرونی، برای تامین نمودن فشار، در شبکه های آب رسانی کوچک مانند: آبیاری زمین های کوچک. ساختمان های یکطبقه، ویلاها، کارگاه ها و آب رسانی بزرگی مانند: زمین های زراعی بزرگ و ساختمان های بالای ۴ طبقه به کار می رود. همچنین از آن می توان در تصویه آب نیمه صنعتی نیز استفاده کرد.

عملکرد خوب پمپ ها بستگی ها به این دارد که سیال ورودی از هر گونه ذرات معلق و مواد خورنده مبرا باشد. استفاده از تجهیزات با کیفیت از دلایل بالا بودن راندمان کاری و طول عمر زیاد این پمپ ها است.

این برند ایتالیایی دارای مدل های مختلفی برای پمپ دارد. این مدل ها عبارت است از:

 • بشقابی
 • محیطی
 • تک پروانه
 • خودمکش
 • جتی
 • دو پروانه

کمپانی اسپرونی

در کشور ایتالیا که مهد شرکت های بالقوه و برند در زمینه ساخت انواع پمپ های آب می باشد، شرکت اسپرونی نیز در سال ۱۹۶۴ تاسیس گردید. این شرکت که در صنعت پمپ سازی از مطرح ترین کمپانی های ایتالیا می باشد، باعث ایجاد گردش مالی زیادی در این زمینه شده است.

تخمین زده می شود که روزانه در حدود ۴۰۰۰ پمپ در نوع های مختلفی توسط اسپرونی تولید شده و عرضه می گردد. این شرکت در ساخت و عرضه پمپ های آب و تجهیزات آبرسانی و انتقال مایعات در انواع خانگی و صنعتی به بیشتر از ۸۰ کشور دنیا، نزدیک ۷۰ سال سابقه دارد. حتی در کشور ایران نیز جزو پرقدرت ترین برندها از لحاظ کیفی و استاندار بودن شناخته شده است.

برای قیمت تماس بگیرید
نکات مثبت
نکات منفی
کیفیت ساخت
تعمیر پذیری
کم صدا بودن
ارزش خرید

پمپ آب خانگی گراندفوس

امتیــــــــــاز
کارشناسان
از 5 نمره
3.9

در سال ۱۹۵۴ شرکت گراندفوس، در کشور دانمارک توسط پاول دی جنسن تاسیس شد. این شرکت در سال، ۱۶ میلیون دستگاه پمپ تولید کرده و بیشتر از ۵۰ موسسه زیر مجموعه دارد. گراندفوس که به عنوان بزرگترین تولیدکنندگان پمپ در دنیا شناخته می شود. دستگاه های پمپ آب در انواع خانگی، صنعتی و …. را تولید می نماید. شرکت مذکور با داشتن سیستم و تجهیزات فوق العاده مدرن دامنه فعالیت وسیعی را ایجاد کرده. تا جریان لازم در هنگام نیاز، در خروجی پمپ تنظیم شود. بنابراین کار مصرف کننده سریع تر پیش رفته و انرژی نیز کمتر مصرف می شود.

پمپ های آب خانگی گراندفوس در انواع مدل های مختلفی تولید می شود و برای سیستم های تقویت فشار آب تولید و در بازار عرضه می گردند.

مشخصات و عملکرد پمپ خانگی گراندفوس

 • دارای نصب آسان و کیفیت بالایی نسبت به پمپ های دیگر مشابه خود دارد.
 • به گونه ای طراحی شده است که برابر خورندگی مقاوم است.
 • اجکتور درونی داشته و قطر دهانه مکش و دهش G1 است (به عبارت دیگر ۱/۲ اینچ و برابر با ۱۵ میلی متر).
 • به خاطر استفاده از متریال های اولیه درجه یک و به کارگیری تکنولوژی مدرن از معتبرترین و با کیفیت پمپ های موجود به شمار میرود.
 • راندمان بالایی داشته و با عملکرد قدرتمند خود، در مصرف انرژی نیز صرفه جویی می کند.
 • دهانه مکش پمپ خانگی گراندفوس، به موازات زمین یعنی محوری بوده و دهانه دهش نیز به جهت بالا یعنی شعاعی است.
 • در مدل های Q-3-25، JPC ، CMBE-5-31 به عنوان پمپ آب خانگی تولید و در بازار عرضه می شود.
برای قیمت تماس بگیرید
نکات مثبت
نکات منفی
کیفیت ساخت
تعمیر پذیری
کم صدا بودن
ارزش خرید

پمپ آب خانگی ارس

امتیــــــــــاز
کارشناسان
از 5 نمره
3.9

در سال ۱۳۶۸ شرکت ارس در ایران با هدف تولید انواع پمپ های سیرکولاتور. پمپ آب تحت فشار. قطعات پر کاربرد در تجهیزات گرمایشی ساختمان و … کار خود را شروع کرد. ارس با ایجاد به کارگیری امکانات و نیروهای خِبره و با تجربه ای. و استفاده از تکنولوژی روز دنیا، با رقابت به شرکت های دیگر در این عرصه می پردازد.

مدل های مختلفی که ارس آن را تولید و عرضه می کند عبارت است از:

بشقابی در مدل های CM CS: این مدل موتوری جدا از پمپ داشته و معادل یک اسب بخار توان دارد. همچنین در مصارف خانگی و صنعتی، سیستم های تهویه مطبوع، افزایش و تقویت فشار آب. مصارف کشاورزی و آبیاری، مصارف باغبانی و غیره کاربرد زیادی دارد.

محیطی مدل PM: جنس بدنه این پمپ، از چدن، متریال پروانه از برنج و متریال شفت از استینلس استیل است. توان پمپ نیز نیم اسب بخار می باشد.

جتی  CAM: ظرفیت آبدهی بالا و داشتن توان یک اسب بخار از جمله مشخصات این مدل از پمپ جتی است.

دو پروانه در مدل CB: مدل دو پروانه از سری مذکور، مانند مدل محیطی جنس بدنه اش از چدن و پروانه از جنس برنج است. متریال های به کار رفته شده باعث بالا بودن مقاومت پمپ از زنگ زدگی و خوردگی می باشد.

برای قیمت تماس بگیرید
نکات مثبت
نکات منفی
کیفیت ساخت
تعمیر پذیری
کم صدا بودن
ارزش خرید

پمپ آب خانگی لئو

امتیــــــــــاز
کارشناسان
از 5 نمره
3.9

از بزرگترین شرکت های چینی که در زمینه ساخت، طراحی و عرضه پمپ ها و سیستم های آب رسانی فعالیت می کند کمپانی لئو می باشد. همچنین این شرکت در زمینه هایی مانند تحقیق و توسعه بر روی پمپ ها نیز فعالیت دارد. لئو با تاسیس خود در سال در سال ۱۹۵۵ در شهر ژجیانگ چین، عنوان اولین شرکتی است که در صنعت پمپ و آبرسانی پیش قدم شده. و در سال های اخیر به عنوان بزرگترین تولیدکننده پمپ در دنیا تبدیل گردیده است.

لئو محصولات خود را با صادر کردن به بیشتر از ۱۲۵ کشور مختلف، گام بزرگی را در جهت، صرفه جویی در مصرف آب. منابع آب، تولید کردن برق، صنایع پتروشیمی، معدنی، متالوژی، آتش نشانی. تهویه مطبوع (گرمایش، تهویه و تهویه هوا)، آبیاری کشاورزی و تامین آب برداشته است.

پمپ آب خانگی که لئو تولید می کند به مینی پمپ نیز معروف است. همچنین این شرکت در ساخت محصولات آبرسانی مشابه همتایان اروپایی خود، خیلی موفق عمل نموده است.

وجود تنوع در محصولات تولیدی، باعث شده تا قسمت قابل توجه از بازار فروش پمپ های کفکش، طبقاتی. شناور و لجن کش را در نوع خانگی و صنعتی و کشاورزی مختص به این شرکت باشد. ناگفته نماند لئو پمپ های سیرکولاتور را نیز تولید می کند که برای سیستم گرمایشی و گردش آب به طور مثال در پکیج های خانگی استفاده می شود.

انواع پمپ آب خانگی LEO در مدل های مختلف

پمپ لئو در مدل خانگی، تنوع های زیادی دارد. مدل های متنوع آن عبارت است از: جتی، دو پروانه،  پمپ محیطی و بشقابی.

توان این پمپ ها از ۰٫۵ تا ۵٫۵ اسب بخار بوده که از مکانیزم سانتریفیوژ ساخته شده است. جنس قسمت های مختلف آن از چدن، برنج و استیل ضد زنگ است. برق مصرفی که دارد از توان ۲٫۲ کیووات تا ۳ فاز را برای پمپ های آب خانگی شامل می شود.

این پمپ در سری های مختلف: ACM / APM / 2ACM / AJM / XQM / XGM / XHSM / AQMLKSM / LKJ / XKM / ACM تولید و به بازار عرضه می شوند.

برای قیمت تماس بگیرید
نکات مثبت
نکات منفی

پمپ آب خانگی

پمپ آب خانگی وسیله‌ای جهت افزایش فشار آب خانه، ساختمان، آپارتمان، ویلاها و… است که متراژ واحد‌ها، تعداد شیرها و همچنین تعداد طبقات از جمله عواملی هستند که در انتخاب پمپ خانگی مناسب موثر است. برای انتخاب و خرید بهترین پمپ آب خانگی، قبل از هرچیز باید اطلاعاتی هرچند ناچیز در مورد پمپ کسب کرد و سپس اقدام به خرید نمود.

راهنمای انتخاب بهترین پمپ آب خانگی

اغلب اوقات مشتریان برای خرید و انتخاب بهترین پمپ آب خانگی با مشکلاتی مواجه می‌شوند که خرید را به کاری سخت مبدل می‌کند. اصولا در ابتدای امر، دو فاکتور اصلی توسط خریدار برای خرید پمپ در اولویت قرار می‌گیرد که این دو فاکتور عبارتند از ارزانترین پمپ و بهترین برند پمپ آب، که البته امری منطقی و بجاست‌.

اکنون برای کمک به مشتریان محترم و رفع این معضل و انتخاب پمپ مناسب، چند نمونه‌ی مهم، هم از نظر قیمت و هم از نظر کیفیت و کارایی مورد نقد و بررسی قرار خواهد گرفت.

از آنجا که معمولا خرید یا تعویض پمپ آب هر 7 یا 8 سال یک‌بار اتفاق می‌افتد، به مشتریان عزیز پیشنهاد می‌شود که بیشتر از قیمت به کیفیت، کارایی، متراژ واحدها، تعداد طبقات، میزان مصرف آب و همچنین تعداد شیرهای آب توجه شود، چرا که انتخاب صحیح پمپ، موجب تقویت فشار آب می‌شود و فشار آب لازم برای ساکنین و مصرف کنندگان را فراهم می‌آورد و از طرفی مانع آسیب‌دیدگی دستگاه‌های آبرسانی ساختمان می‌شود.

برندهای معتبر پمپ آب خانگی

در این بخش به معرفی تعدادی از بهترین پمپ های آب خانگی معتبر و با کیفیت اعم از پنتاکس (Pentax)، پمپ لوارا (Lowara)، پمپ ابارا (Ebara)، پمپ اِلین (ELIN) می‌شود که بیشترین استفاده و کاربرد را در ایران دارند. این پمپ‌ها طی سالیان دراز امتحان خود را در بازار پس داده‌اند و نزد مشتریان، جزو محصولات باکیفیت و شناخته شده محسوب می‌شوند.

پمپ آب های خانگی در جهت بهبود وضعیت آبرسانی به منازل مورد استفاده قرار می گیرند. از آن جهت که در بازار پمپ های آب خانگی برندهای بسیاری از شرکت های متفاوت قرار دارد که هر برند متعلق به یک کشور است. در حال حاضر پمپ های موجود در بازارهای ایران شامل برندهایی از کشورهای ایتالیا، ژاپن، چین و … می باشند. البته لازم به ذکر است که برندهای ایرانی هم در این بازاردیده می شود. با وجود انواع و اقسام برندهای داخلی و خروجی، پمپ های آب چینی بیشترین سهم را به خود اختصاص داده اند چرا که از نظر قیمت بسیار مناسب بوده و کیفیت قابل قبولی را ارائه می دهند.

از محبوب ترین و قدیمی ترین پمپ های آب خانگی می توان به پنتاکس اشاره کرد. این برند ایتالیایی در سال 1990 میلادی و تحت مدیریت جیانلویجی تاسیس شد. کیفیت ساخت بدنه و سیم پیچی پمپ های پنتاکس بسیار بالا بوده و همین امر باعث می شود تا عملکرد خوب و طول عمر بسیار بیشتری نسبت به پمپ های آب چینی و ایرانی داشته باشد. با این همه قیمت تمام شده برای یک پمپ پنتاکس بسیار بالا بوده و در سال های اخیر نتوانسته خریدارهای بسیاری را به خود جذب کند.

از دیگر برندهای با کیفیت ایتالیایی می توان به برند لورا اشاره کرد. این برند همانند برند محبوب پنتاکس از کیفیت ساخت بالایی برخوردار است و به خوبی توانسته نیازهای مصرف کنندگان را بر طرف کند. حتی در برخی موارد همچون کیفیت ساخت بدنه لورا نسبت به پنتاکس برتری دارد. اما با توجه به موارد مثبت گفته شده، لورا هم به مانند پنتاکس به دلیل افزایش قیمت بی رویه چند سال گذشته، مخاطبان بسیاری را از دست داده است. اما با این همه همچنان از کیفیت و طول عمری بالایی برخوردار است.

تا به این جا دو برند ایتالیایی معروف معرفی شده است که در گذشته خریداران زیادی در ایران داشته اما امروزه به دلیل قیمت بالا خواهان زیادی ندارند. یکی از برندهایی که از نظر کیفیت به مانند دو برند ایتالیایی است و ساخت کشور ژاپن است برند محبوب ابارا است. این برند در سال 1912 و با مدیریت آریا اینوکوچی در کشور سرزمین تابان شروع به فعالیت کرد.

از برندهای محبوب ایرانی هم می توان به ارس پمپ اشاره کرد که در سال 1368 در ایران تاسیس شد و با استفاده از به روزترین تکنولوژی های دنیا اقدام به تولید پمپ های آب با کیفیت و خوش ساخت نمود که از نظر قیمت نسبت به برندهای ژاپنی و ایتالیایی بسیار مناسب تر است. اما این بدان معنی نیست که کیفیت پائین تری نسب به این برندها دارد، بلکه شامل کیفیت قابل قبولی است. تمامی محصولاتی که توسط شرکت ارس پمپ تهیه و تولید می شوند اعم از بشقابی، دو پروانه و جتی شامل خدمات پس از فروش و 12 ماه گارانتی دارند.

برندهای چینی پمپ آب در بازار ایران فراوان هستند و امروزه هر شخصی می تواند با هر مشخصات و بودجه ای که در اختیار دارد یک پمپ آب چینی تهیه کند. برخی از برندهای چینی در ایران بسیار محبوب و شناخته شده هستند و از قیمت و کیفیت قابل قبولی برخوردار هستند. همچنین دارا بودن لوازم جانبی در بازار برای این مدل پمپ ها نکته مثبتی است که در برخی از برندهای متفرقه چینی از آن خبری نیست. از شناخته شده ترین برندهای پمپ آب چینی می توان به لیو اشاره کرد. برند لیو در سال 1995 میلادی در کشور چین تاسیس شد و از همان سال شروع به فعالیت کرده و اقدام به ساخت پمپ های آب محیطی، لجنکش، کفکش و انواع پمپ ها کرد. هم اکنون این برند در بازار ایران موجود می باشد و از آنجا که دارای کیفیت بسیار بالایی است و از مواد اولیه با کیفیت در محصولات خود استفاده می کند از محبوبیت بالایی برخوردار است. با آن که برندهای بسیاری زیادی از کشور چین در بازارهای ایران موجود می باشد اما این نکته که یک برند چقدر به مشتری مداری و خدمات پس از فروش اهمیت می دهد نکته بسیار مهمی است که یک خریدار بایدبه آن توجه کند. چرا که برندهای متفرقه موجود در بازار هیچ کدام یک از موارد گفته شده را ندارند. در نتیجه بهتر است که قبل از خرید پمپ های آب چینی به برند و خدمات پس از فروش آن دقت فرمایید.

در بازار پمپ هایی با برندها و مشخصات متفاوتی موجود هستند. شما با توجه به نیاز، تعداد واحدها، نوع مجتمعی که قرار است پمپ در آن استفاده شود و همینطور بودجه مورد نظر شما برای تهیه این نوع پمپ اقدام به خرید کنید.

پس باید توجه داشته باشید که در هنگام خرید این نوع محصولات باید از تجربیات و تخصص یک فرد با تجربه و آگاه استفاده کرد. چرا که این کار باعث می شود که شما از نظر قیمت، کیفیت، برند و جایی که قرار است آن پمپ استفاده شود؛ بهترین انتخاب را داشته باشید.

با آنکه برندهای چینی از نظر قیمتی نسبت به سایر رقبا از وضعیت مطلوب تری برخوردار هستند و می توانند هم از این نظر و هم از نظر کیفیتی با برندهای ایتالیایی و ژاپنی رقابت کنند.

سوالات متداول

من یه کارگاه ریخته گری دارم، کدام یک از پمپ ها مناسب متالوژی می باشد؟

پمپ لئو مناسب در زمینه متالوژی نیز است.

آیا شرکت ارس که برای ایران است کیفیت مشابه اروپایی را دارد؟

بله. این شرکت با اینکه محصولات خود را در ایران تولید می کند. از تکنولوژی مدرن و روز دنیا با متریال های فوق العاده خوب در جهت ساخت پمپ های مختلف به ویژه پمپ های آب خانگی استفاده می نماید.

شرکتی که بیشترین محصولات تولیدی پمپ را در بین کمپانی های دیگر دارد کدام است؟

شرکت گراندفوس در سال، رقمی معادل ۱۶ میلیون پمپ را در انواع مختلف تولید و به بازار عرضه می کند.

آیا محصولات اسپرونی نیز مانند شرکت سایر با کیفیت و با اصالت است؟

باید بگوییم که هر دوی این شرکت ها، برای ایتالیا می باشد. و در حال حاظر به خاطر اینکه در سطح جهان هر دوی آن ها کمپانی مطرحی می باشند سعی در بالا بردن محصولات خود از لحاظ کمی و کیفی هستند تا در عرصه رقابت پیروز شوند. بنابراین نمیتوان به سادگی گفت که کدام یک برتر است.

اگر از پمپ آب خانگی پدرولا در جهت استفاده از آب های گل آلود به کار گرفته شود چه مشکلی پیش می آید؟

همانطور که می دانید پمپ های آب خانگی در استفاده در پمپ آب تمیز و بدون آلودگی طراحی و ساخته شده است. سیستم های تعبیه شده برای این پمپ ها، همانند کفکش ها عمل نمی کند. بنابراین استفاده از پمپ های خانگی چه پدرولا و چه برند دیگر، باعث آسیب به پمپ می شود.

سبد خرید فروشگاه
ورود به سایت

هنوز حساب کاربری ندارید؟

فروشگاه
علاقمندی
0 مورد سبد خرید
حساب کاربری