دسته‌بندی پمپ‌های آب

پمپ‌ آب چیست؟

پمپ‌ها وسیله ای مکانیکی هستند که از طریق آن سیالات (مایعات و گازها) مختلف، منتقل شده و جا به جا می شود. تلمبه یا پمپ فشار را بالا برده و با بیشتر کردن هد، مایعات را به ارتفاع های بلندتر. مانند: ساختمان های چند طبقه و یا ارتفاع هایی پایین مانند: مخزن یا استخر هدایت می کند. از انواع پمپ‌ آب علاوه بر در ساختمان ها، در صنایع، کارگاه ها، کشاورزی، آتش نشانی، پزشکی و … استفاده می شود.

تلمبه ها در سری ها و مدل های مختلفی درست می شود. به طور مثال پمپی در سایز حیلی کوچ میکروسکوپی در زمینه پزشکی کاربرد دارد. پمپ‌ ها در ظرفیت های مختلف و کیفیت های گوناگون در کشورهای مختلفی تولید می شود. که برخی از کشورها مانند ایتالیا سهم بزرگی از تولید و عرضه را در بازار جهانی دارند. در ادامه مقاله به شما توضیح خواهیم داد که انواع پمپ ها کدام ها هستند و برای چه مصارفی کاربرد دارند.

محصولات پمپ آب

پمپ آب 1 اسب CM100 بشقابی پنتاكس ايتاليا

برای قیمت تماس بگیرید
برند

Pentax

توان

0.75 کیلو وات

حداکثر ارتفاع

33 متر

قدرت موتور

یک اسب بخار

لوله خروجی

1 اینچ

پمپ آب 3 اسب 2 پروانه CB310 الین پلاس

برای قیمت تماس بگیرید
برند

Elin

آبدهی

140 لیتر در دقیقه

توان

1.1 کیلو وات

قدرت موتور

3 اسب بخار

جنس پروانه

برنجی

حداکثر ارتفاع

45 متر

پمپ آب 1 اسب بشقابی CM100 الين پلاس

برای قیمت تماس بگیرید
برند

Elin

قدرت موتور

یک اسب بخار

توان

0.75 کیلو وات

آبدهی

100 لیتر در دقیقه

حداکثر ارتفاع

28 متر

جنس پروانه

استیل

پمپ آب 1.5 اسب 2 اینچ CH150 الین پلاس

برای قیمت تماس بگیرید
برند

Elin

قدرت موتور

1.5 اسب بخار

لوله خروجی

2 اینچ

آبدهی

500 لیتر در دقیقه

حداکثر ارتفاع

18 متر

توان

1.1 کیلو وات

پمپ آب 1 اسب جتی CAM100 الين پلاس

برای قیمت تماس بگیرید
برند

Elin

آبدهی

50 لیتر در دقیقه

قدرت موتور

یک اسب بخار

حداکثر ارتفاع

50 متر

توان

0.75 کیلو وات

لوله خروجی

1 اینچ

پمپ آب محیطی

پمپ آب محیطی از جمله پمپ‌های پر مصرف است که برای استفاده در مناطقی که با افت فشار آب مواجه هستند، کاربرد دارد تا فشار لازم برای پمپاژ آب به کل ساختمان و طبقات بالا را تامین کند و همچنین در مصارف مختلف باغبانی، کشاورزی، خانگی و صنایع کوچک مورد استفاده قرار می‌گیرند. برای انتخاب پمپ آب خانگی مناسب باید به مواردی از جمله متراژ ساختمان، تعداد طبقات، میزان مصرف آب، تعداد شیرهای آب موجود در ساختمان، فشار و سرعت جریان آب در منطقه‌ای که قرار است پمپ در آنجا نصب شود و همچنین ارتفاعی که باید آب در آن پمپاژ شود، توجه کرد. انتخاب صحیح پمپ آب از هزینه‌های اضافی و افزایش مصرف انرژی و در نتیجه هدر رفتن انرژی جلوگیری می‌کند. از این رو کیفیت و کارایی پمپ انتخابی برای عملکرد صحیح و به دست آوردن نتایج مثبت از اهمیت بالایی برخوردار است.

پمپ‌ های آب محیطی در دو ولتاژ تک فاز و سه فاز تولید و عرضه می‌گردند پمپ‌های تک فاز بیشتر برای خانه‌های یک طبقه و ویلایی کاربرد دارند و پمپ‌های سه فاز که در مقایسه با تک فاز مصرف برق کمتر و طول عمر بیشتری دارند، برای برج‌ها و ساختمان‌هایی که مجهز به برق سه فار هستند، مناسب‌ترند.

پمپ آب بشقابی

پمپ بشقابی یک دستگاه مکانیکی و یکی از پرکاربردترین پمپ‌های سانتریفیوژ است که برای انتقال یک جریان سیال به وسیله‌ی انتقال انرژی چرخشی از یک یا چند روتور در حال چرخش، یعنی پروانه‌ها، طراحی شده است. این جریان سیال پس از ورود به پروانه‌ها به سرعت در امتداد محور خود چرخانده می‌شود و از طریق نیروی گریز از مرکز منتقل می‌گردد. عمل چرخش روتور، سرعت و فشار مایع را افزایش می‌دهد و همچنین آن را به سمت خروجی پمپ هدایت می‌کند. در این نوع پمپ‌ها، پوشش پمپ به گونه‌ای طراحی شده است که ورود مایع را از ورودی پمپ تسریع کرده و آن را به پروانه‌ها منتقل می‌کند. پمپ‌های بشقابی قابل استفاده در انتقال آب تمیز و دیگر مایعات نزدیک به آب تمیز از نظر خصوصیات فیزیکی و شیمیایی می‌باشد.

پمپ های بشقابی یا پمپ سانتریفیوژ برای تامین و انتقال آب خانگی، تامین و انتقال آب شهری، تقویت فشار در ساختمان‌های مرتفع، تقویت فشار خطوط لوله، مرغداری‌ها، استخرهای پرورش ماهی، آبیاری باغات، آبیاری گلخانه‌ای، سیستم گرمایشی مرکزی و تهوعه‌ی مطبوع، به گردش درآوردن و افزایش فشار آب سرد و گرم و در صنعت مورد استفاده قرار می‌گیرند.

پمپ آب جتی

پمپ جتی از پمپ‌های پر کاربرد گروه پمپ‌های سانتریفیوژ است که به دلیل ساختارش جزء پرمصرف‌ترین محصولات پمپ آب خانگی محسوب می‌شود. پمپ سانتریفیوژ جتی برای مکش آب از اعماق طراحی شده است و نیاز به لوله کشی جهت مکش آب ندارد. این پمپ به این صورت عمل می‌کند که در قسمت مکش پمپ، خلاء ایجاد می‌کند و هوا را در خط مکش از بین می‌برد، سپس بر جو موجود توسط ترکیب آب با هوا در ایجاد سیال سازی و روند پمپاژ غلبه می‌کند و در نهایت، هوا را دفع کرده و مایع را مانند یک پمپ سانتریفیوژ استاندارد انتقال می‌دهد.

پمپ خانگی جتی عمدتا پروانه ای با جنس برنجی داشته و شرکت های تولید کننده با توجه به نیاز مشتری آنها را از جنس نوریل یا استیل ضد زنگ طراحی میکنند که در برخی از مناطقی که آب شور و املاح دارند، استفاده از پروانه استیل رایج است. معمولا از جنس مس برای سیم پیچی پمپ آب خانگی جتی استفاده میشود ولی برخی از کارخانه ها برای کاهش قیمت، برای سیم پیچی از جنس آلومینیوم هم استفاده میکنند که از نظر کیفیت نسبت به سیم پیچی مسی ضعیف تر است. این نوع پمپ ها حداکثر هد ۹ تا ۷۵ متر دارند. به صورت کلی پمپ های آب جتی برای پمپاژ کردن سیالاتی با ذرات معلق و جامد حداکثر ۳.۵ اینچ مناسب نیست.

پمپ آب دو پروانه

پمپ آب دو پروانه از انواع پمپ‌های سانتریفیوژ است که برای ایجاد فشار در مصارف خانگی، سیستم‌های صنعتی و سازمانی به کار می‌روند و به واسطه‌ی دو پروانه‌ای که در مقابل یکدیگر کار می‌کنند باعث افزایش هد و افزایش فشار سیال می‌شوند. جنس بدنه‌ی این پمپ از چدن و پروانه‌ها اغلب از جنس برنج و نوریل است و جنس روتور آن‌ها هم از استیل، برنج و چدن می‌باشد. پمپ آب دو پروانه هم به صورت تک فاز و هم به صورت سه فاز ارائه می‌گردد و جهت پمپاژ آب تمیز و مایعات بی‌خطر کاربرد دارد و از مزایای آن می‌توان به تامین فشارآب بالا اشاره کرد.

از آنجا که بازده‌ی پمپ دوپروانه نسبت به مدل‌های دیگر بالاتر است، از آن در ساختمان‌های بزرگ با تعداد طبقات بالا و تعداد واحدهای زیاد برای آبرسانی و تقویت فشار آب استفاده می‌شود.

پمپ آب آبدهی بالا

پمپ های آبدهی بالا جزو دسته‌ی پمپ های سانتریفیوژ هستند که طرز کارشان بر اساس نیروی گریز از مرکز استوار است و همچنان که سیال وارد دهانه‌ی ورودی یا بخش مرکزی پمپ می‌شود و در اثر چرخش پره‌ها سیال به طرف بیرون رانده می‌شود از آنجایی که سرعت سیال در لبه‌ی بیرونی پروانه بیشتر است مقدار حرکت سیال افزایش می‌یابد با ورود بیشتر سیال به داخل پمپ، مقدار حرکت سیال در بدنه‌ی پمپ که در برگیرنده پروانه‌ی پمپ است، افزایش می‌یابد و سپس سیال با فشار از دهانه‌ی خروجی پمپ خارج می‌گردد. محور این پمپ‌ها با محور موتور محرک آن به طور افقی نصب می‌شوند.

از پمپ های آبدهی بالا در شرایطی که ظرفیت آبدهی زیاد و ارتفاع پمپاژ کم باشد استفاده می‌شود. پمپ ‌های سانتریفیوژ و آبدهی بالا به لحاظ کاربرد گسترده، هزینه‌ی پایین و نگهداری و تعمیرات آسان اغلب در واحدهای کشاورزی، خانگی و صنعتی و… برای انتقال آب و سایر سیالات سبک مورد استفاده قرار می‌گیرند. مثل انتقال آب در مصارف كشاورزی، انتقال آب در مصارف شهری و صنعتی، انتقال آب گرم تأسيسات گرمايشی و سرمايشی.

فروشگاه اینترنتی اِلین پمپ با فروش پمپ های مختلف با برندهای گوناگون داخلی و خارجی با کیفیت بالا مفتخر است. تا در جهت مشاوره و فروش خدمت شما باشد.

لوازم جانبی و قطعات یدکی

خرید پمپ آب خانگی

همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم، به علت کم بودن فشار آب ورودی ساختمان ها برای تامین نمودن آب مصرفی اغلب ساکنین دچار مشکل می شوند. بنابراین جهت تقویت فشار آب از پمپ آب خانگی استفاده می گردد. پمپ های آب که در ساختمان های بزرگ و مجتمع های مسکونی استفاده می شود. به طور معمول بوستر پمپ های آبرسانی است که بیشتر از دو عدد پمپ خانگی را شامل می شود. بهتر است بدانید که الکتروپمپ آب خانگی به وسیله جریان برق و موتور الکتریکی که دارد که می کند. برای همین نام الکتروپمپ را به آن داده اند.

این نوع پمپ های آب در گروه پمپ سانتریفیوژ یا گریز از مرکز قرار دارد. و برای استفاده در مصارف خانگی به منطور افزایش فشار آب در مجتمع و ساختمان های مسکونی، یا در ابعاد کوچک برای آبیاری و باغبانی به کار می رود. از بایدهای استفاده از این نوع پمپ، تنظیم دور الکتروموتور و به کارگیری سیستم کنترلی برای قطع و وصل است. اگر اینگونه نباشد پمپ به تنهایی نمی تواند برای مصارف مسکونی قابل استفاده باشد.

این پمپ ها دارای منبع انبساط هستند که در مسیر خروجی پمپ برای جلوگیری از نوسان، استهلاک، جریان و مصرف برق استفاده می شود. از طرفی سیستم کنترلی موجود در این پمپ، شامل: پرشر سوئیچ، اینورتر و ست کنترل است. برای آشنایی با انواع الکتروپمپ خانگی ادامه مقاله را دنبال کنید.

انواع پمپ آب ساختمانی

الکتروپمپ های خانگی در نوع و سری های مختلفی هستند که عبارت است از:

۱-پمپ آب خانگی با مخازن انبساط

در این مدل از انواع پمپ آب، اندازه منبع انبساط به اندازه آب مصرفی بستگی دارد. و دفعات سرویس کردن و کنترل آن بیشتر از مدل های دیگر است. اجزای این وسیله عبارت است از: پنج راهی و درجه ، کلید اتوماتیک،  و منبع انبساط.

۲-پمپ آب خانگی با کلید اتوماتیک

از مزایای پمپ با کلید اتومات نسبت به مدل منبع انبساط، کم هزینه بودن آن است. اما از نکاتی که باید به آن توجه نمود مد نظر قراردادن میزان باز و بسته شدن شیر است. چون در هر دور، باز و بسته شدن شیر کلید اتوماتیک با استارت زدن موجب شروع به کار کردن پمپ می کند. میزان مصرف انرژی در این مدل بالا است و در صورت استفاده زیاد از آن، برای کاهش مصرف، باید به فکر مدل دیگری باشید.

۳-بوستر پمپ خانگی

این نوع از پمپ خانگی در اکثر مجتمع های مسکونی و مراکز بزرگ تفریحی استفاده می شود. زیرا بوستر هزینه نگهداری کمی داشته و به صرفه است و در صنعت جایگاه مهمی دارد. اجزای تشکیل دهنده این پمپ شامل: الکتروپمپ، فشار سنج، تابلو کنترل، اینورتور و غیره است. آب آب

راهنمای خرید و انتخاب پمپ آب ساختمانی

اگر می‌خواهید پمپ بخرید باید برای انتخاب و خرید آن فاکتورهایی را در نظر بگیرید. ما به شما خواهیم گفت به چه نکاتی در هنگام خرید توجه نمایید. نکات مدنظر عبارت است از:

 • این پمپ‌ها در چهار نوع نیم اسب بخار، یک اسب بخار، یک و نیم اسب بخار و دو اسب بخار وجود دارد.
 • مدل نیم اسب برای استفاده در ساختمان‌هایی یک طبقه و با متراژ ۱۵۰ نصب و به کار می‌رود.
 • یک اسب بشقابی در ساختمان‌های سه طبقه دارای ۶ واحد و با متراژ ۷۵ متر کاربرد دارد.
 • مدل یک اسب جتی در مجتمع‌های ۴ طبقه دارای ۸ واحد با متراژ ۶۸ متر می‌تواند استفاده شود.
 • در نوع یک اسب دو پروانه، ساختمان‌هایی که هشت واحد با چهار طبقه و متراژ ۷۵ متر دارند می‌توانند استفاده کنند.
 • پمپ یک و نیم اسب دو پروانه برای استفاده در ساختمان های ۱۰ واحد با پنج طبقه و متراژ ۱۰۰ متر نصب می‌شود.
 • مدل دو اسب نیز برای ساختمان هایی بهتر است که دارای پنج طبقه بوده و ۱۴ واحد با متراژ ۱۰۰ متر هستند.
 • ساختمان‌هایی که دارای ۲۰ واحد و با متراژ ۱۰۰ متر هستند، لازم است تا از پمپ های چهار اسب دو پروانه سه فاز استفاده کنند.
 • و اما مجتمع های بیشتر از ۲۰ واحد، بوستر پمپ خانگی را باید به کار گیرند زیرا این پمپ ها با توجه به میزان مصرفی آب، در دو نوع دو پمپه و چند پمپه تقسیم می‌شوند.
 • بوستر پمپ ها نیز از انواع پمپ است که مصرف برق را کاهش داده و قطعات دارای طول عمر بیشتری هستند. زیرا از سیستم اینورتر در آن استفاده می شود. دلیل این امر وجود سنسورهایی در خروجی مدار پمپ بوده و میزان دبی و فشار پمپ سنجیده می‌شود. بنابراین سرعت الکتروموتور نصب شده روی پمپ، کنترل؛ و مصرف انرژی کاهش می‌یابد.

نحوه انتخاب پمپ خانگی

متغیرهایی که می تواند بر روی انتخاب شما در خرید پمپ تاثیر بگذارد شامل:

 1. تعداد طبقات
 2. تعداد واحد
 3. متراژ هر یک از واحدهای موجود
 4. محل قرار گیری پمپ در ساختمان (بعد از کنتور آب، در ورودی آب ساختمان، بر روی پشت بام)
 5. طول مسیر لوله کشی ها در داخل ساختمان
 6. سایز لوله ها در داخل ساختمان و….

بهترین عملکرد پمپ (BEP)

پروانه پمپ به شکل گریز از مرکز درون حلزونی پشم قرار گرفته که سبب تبدیل سرعت به فشار می شود. در صورتی که پمپ در محدوده بهترین. عملکرد کار کند، عوامل سطح و فشار و سرعت در همه نقاط محفظه با یکدیگر تناسب داشته و بارهای شعاعی در حالت تعادل قرار می گیرند. معمولاً میزان نیروی شعاعی در پمپ های سانتریفیوژ وابسته به دبی عبوری است. در. بهترین عملکرد پمپ این نیرو در حداقل میزان ممکن قرار دارد.

اما در صورتی که. عملکرد در سمت چپ BEP قرار داشته باشد، فشار اطراف حلزونی نزدیک فشار خروجی بوده و باعث کاهش سرعت میشود. این وضعیت باعث ایجاد نیروی شعاعی بزرگی میشود که موجب خیزش شفت با زاویه شصت درجه نسبت به زبانه پمپ میشود. این نیرو باعث آسیب به شفت، کاسه نمد، رینگ ها، یاتاقان ها و آب بندهای مکانیکی میشود.

در صورتی که محل قرارگیری. عملکرد در سمت چپ BEP باشد، باعث افزایش سرعت شده و در زاویه ۲۴۰ درجه شاهد مشکل خیزش شفت خواهیم بود. پس در صورتی که پمپ انتخابی بزرگتر از ظرفیت مورد نیاز باشد، نه تنها خوب نیست بلکه سبب افزایش هزینه و اتلاف انرژی میشود.

نمودار بهترین عملکرد پمپ (BEP)

روش استفاده از جدول مقدار مورد نیاز دبی پمپ

برای اینکه حداکثر آبدهی پمپ ساختمان مسکونی را تعیین کنید، اول باید تعداد واحد مسکونی را از ستون سمت چپی پیدا کرده و به شکل افقی حرکت کنید تا آبدهی بوستر پمپ در محل تلاقی با ستون واحد دو حمامه یا ستون واحد یک حمامه به دست آید. به عنوان مثال در صورتی که ساختمان مسکونی ۶۰ واحد داشته باشد، آبدهی دو حمامه ۱۸ متر مکعب در ساعت آن برابر با ۳۰۰ لیتر در دقیقه است.

اگر خواستید حداکثر میزان آبدهی بوستر پمپ بیمارستان، هتل یا ساختمان اداری را محاسبه کنید، اول تعداد تخت بیمارستان، مسافر هتل یا تعداد کارکنان اداری را از سمت راست ستون بیابید و بعد به شکل افقی حرکت کنید تا آبدهی بوستر پمپ را در محل تلاقی با کاربری مربوط به دست آورید. به عنوان مثال برای آبرسانی بیمارستان هزار تختخوابی، ظرفیت بوسترپمپ ۶۴ متر مکعب در ساعت یعنی ۱۰۶۹ لیتر در دقیقه می باشد. در صورتی که مقادیری در جدول موجود نبود، باید محاسبات را از طریق روش میان یابی انجام دهید.

جدول مقدار مورد نیاز دبی پمپ

قیمت پمپ آب خانگی

هر وسیله ای با توجه به کیفیت ساخت و قطعات اصل شرکت ساخت که دارد قیمت های متفاوتی داراست. کیفیت قبل از قیمت حرف اول را می زند و نباید به خاطر هزینه خرید یک محصول از باکیفیت بودن آن کالا چشم پوشی کرد. اجزای تشکیل دهنده انواع پمپ آب خانگی نیز که شامل استاتور، روتور، محور پمپ، مکانیکال سیل، پروانه و محفظه است باید عاری از هر گونه کم و کاستی در متریال آن باشد. محوری که دارد جنس آن باید از استنلس استیل درست شود تا از خوردگی جلوگیری کند. سیم پیچ استاتور نیز باید از متریال مس باشد تا راندمان الکتریکی آن را بالا ببرد.

لیست قیمت پمپ آب خانگی

اگر می خواهید لیستی از قیمت های موجود را برای پمپ خانگی و یا پمپ های دیگر ببینید میتوانید در سایت الین پمپ آن را بررسی کنید. لیست قیمت هر چند ساعت یک بار بروزرسانی می شود و مشخصات کامل پمپ ها و … را نشان می دهد. با کلیک بر روی محصول می توانید علاوه بر مشخصات و نام و سری دقیق مدل، توضیحات مشخص و جامعی در مورد آن وسیله به دست آورید. با توجه به اینکه برخی از برندهای خارجی دارای تغییر قیمت های زیادی هستند، قیمت آن محصول در سایت درج نشده است. لذا برای اینکه بتوانید از قیمت واقعی باخبر شوید. بهتر است با کارشناسان و مشاوران شرکت که شماره آن ها بر روی سایت در قسمت تماس با ما قرار داده شده است تماس حاصل فرمایید.

 قیمت پمپ آب خانگی کوچک

در خصوص قیمت پمپ آب کوچک باید گفت که معمولاً اینگونه پمپ ها با در نظر گرفتن قدرت عملکرد نسبتاً پایینی که دارند، میتوانید آنها را با پمپ آب محیطی کوچک جایگزین کنید. اگر می خواهید از قیمت پمپ آب کوچک اطلاع پیدا کنید و قصد هزینه زیادی برای خرید پمپ آب ندارید، باید به شما پمپ محیطی را از پمپ های بی صدا و ارزان پیشنهاد کنیم. اما نیاز آن به اتوماتیک پمپ آب و لوله کشی از جمله معایب این پمپ است.

برای بررسی دقیق قیمت پمپ آب کوچک می توانید با شماره های قرار گرفته در سایت تماس بگیرید و اطلاعات لازم در خصوص قیمت پمپ آب خانگی کوچک و ویژگی های هر یک از مدل های آن را به دست آورید.  با توجه به اینکه یکی از تجهیزات پرفروش آبرسانی، پمپ آب کوچک ۱۲ وات می باشد، انواع قیمت ها و برند های آن را میتوان در بازار مشاهده کرد؛ چون که هر ساله مارک های به روز تر و جدیدتر ای از پمپ آب کوچک خانگی جهت افزایش فشار و جریان مورد نیاز ساختمان های مسکونی در بازار معرفی میشود.

معمولاً استفاده از پمپ آب کوچک خانگی در آپارتمان های بلند که در طبقات آخر مشکل فشار آب دارند، انتخاب مناسبی جهت افزایش حجم و فشار مورد نیاز ساکنین آن طبقه است. به صورت کلی پمپ آب خانگی کوچک ۱۲ وات در دو دسته بندی محیطی و قابی قرار می گیرند که ابعادی قابل حمل و کوچک دارند.

بهترین پمپ آب خانگی

با توجه به این که برندهای زیادی خارجی و ایرانی در بازار موجود است و کیفیت آن ها با یکدیگر فرق می کند. انتخاب یک پمپ آب خانگی که مناسب ساختمان و هزینه ای که قرار است کنید باشد کاری دشوار است. بهتر است توضیحات تمامی پمپ های خانگی را مرور کنید سپس با کارشناسان و مشاوران الین پمپ تماس بگیرید تا شما را بیشتر راهنمایی کنند که کدام برند با توجه به هزینه ای می خواهید انجام دهید مناسب است. اما نباید این را از یاد برد که هیچ وقت به خاطر قیمت کم یک محصول، کبفبت را نادیده گرفت.

از جمله بهترین الکتروپمپ خانگی می توان به:

 • پمپ گراندفوس مدل CM که از پمپ آب طبقاتی افقی محسوب است و کم صدا نیز است.
 • برند کالپدا مدل CT در جابجایی آب تمیز به کار رفته و دارای ساختاری جمع و جور است.
 • مدل CAM پمپ آب پنتاکس در میان  پمپ های جتی خودمکش از بهترین نوع به شمار میرود. که برای مصارف خانگی بکار برده می شود.
 • داب مدل KP از نوع پمپ های محیطی بوده که پمپ نیم اسب نیز به آن گفته می شود.
 • پمپ ابارا مدل AGA از نوع جتی و خودمکش بوده که برای انتقال آب تمیز و بدون آلودگی بهتر است.
 • مدل سایر نیز در تمامی مدل های موجود در زمینه پمپ خانگی تاکنون موفق عمل کرده و همه مدل های آن خوب است.

پمپ آب نیم اسب بخار

از پمپ نیم اسب بیشتر برای مصارفی همچون: باغبانی، کشاورزی، خانگی و صنایع کوچک استفاده می شود. توان این پمپ ها ۰٫۵ اسب بخار و حداکثر ارتفاع ۴۰ متر را شامل می شود که علاوه بر پرکاربرد بودنش، ارزان قیمت نیز است. هر چند مقاومت سیم پیچ مسی بالا بوده و مدت زمان زیادی را می تواند فعالیت کند. اما باید به این نکته توجه داشت که نباید به صورت مدام از پمپ استفاده کرد. برای کاربری ساده تر بهتر است در پارکینگ آن را نصب کنید.

این مدل برای خانه هایی که یک واحدی ویلایی یا آپارتمانی هستند مناسب است. برای دو واحد نیز قابل استفاده است اما توصیه نمی شود. حتی از آن در داخل واحد نیز می توان به دلیل صدای کمی که دارد استفاده کرد. مکش کردن ۵ الی ۶ متر آب از داخل لوله، نشان از قدرت مناسب آن برای پمپاژ آب به داخل واحد است. پمپ نیم اسب خانگی کاربرد کفکش را نیز دارد و برای خارج نمودن آب استخر هم به کار می رود.پمپ هایی که با سیم پیچ مس ساخته می شوند کیفیت و قیمت بالایی دارند. بنابراین پمپی که دارای سیم پیچ مسی باشد نسبت به سیم پیچ آلومینیومی سنگین تر است. پمپ هایی که از سیم پیچ مس ، شفت استیل و پروانه برنجی ساخته شده کیفیت و کارایی بالایی دارند.

پمپ های آب بشقابی و جتی

هردوی این پمپ ها از انواع پمپ آب‌ های خانگی هستند و کاربرد آن در صنایع مختلف نیز فرق دارد. در این پمپ‌ها با افزایش فشار سیال موجب حرکت و پمپاژ آن به خارج از پمپ می شود. اما هر کدام عملکردی خاص دارد که باعث تفاوت میان آن ها شده است. لیستی از این پمپ ها که برای ساختمان های ۲ الی ۴ طبقه تک واحدی یا چند واحدی مناسب می باشد. بر روی سایت موجود است و می توانید آن را بررسی نمایید.

پمپ آب بشقابی

مدل پمپ بشقابی نیز از انواع پمپ ها است که در دو مدل وجود دارد. مدل سانتریفیوژ و مدل جابه‌جایی مثبت. در نوع اول یعنی سانتریفیوژی برای مایعاتی استفاده می شود که روان تر بوده و برای پمپ کردن ویسکوزیته پایینی داشته باشد. اما در مدل دوم یعنی جابه‌جایی مثبت، هر چه قدر عمق آب افزایش پیدا کند پمپ آب هم کمتر می شود. زمانی که فشار پایین باشد جریان افزایش می یابد. برای همین این پمپ برای پمپاژهای خاصی طراحی شده و استفاده می شود. مثلا پمپاژ آب تا طبقه چهارم یک ساختمان مسکونی.

پمپ آب جتی

این  نوع وسیله، یک پمپ سانتریفیوژی است که بیشتر کاربرد آن در مصارف خانگی می باشد. پمپ های آب جتی که از پرمصرف ترین پمپ‌ها در حوزه پمپاژ ، برای ساختمان‌ها شناخته می شود. به گونه ای طراحی شده است که خلاء در قسمت مکش ایجاد شده و در انتها هوا دفع می شود بنابراین سیال پمپاژ می گردد. همچنین از این پمپ برای منتقل نمودن آب تمیز یا قابل شرب و یا مایعاتی که خورنده نباشند. و یا سیالاتی که دارای خاصیت قلیایی و اسیدی است کاربرد دارد. 

این پمپ نیز در نوع های کم عمق و عمیق وجود دارند. و تنها فرقی که باهم دارند در محل تخلیه آب پمپاژ شده می باشد. انژکتور پمپ عمیق در چاه زیر سطح آب قرار می گیرد. همچنین به کمک یک ابزار جانبی، انژکتور، آب را از چاه به بیرون از آن مکش می کند. در این بخش پمپ گریز از مرکز توانایی این را دارد که مکش نیمی از آب را در مرحله آخر انجام دهد. انواع پمپ جتی در مصارف خانگی و صنعتی مثل انتقال سوخت های سبک، انتقال مایعات، سیستم حریق مورد استفاده قرار می گیرند.

پمپ های آب ایتالیایی

پمپ ایتالیایی نیز از انواع پمپ آب خانگی است که در مدل‌ها و برند‌های مختلفی در بازار وجود دارد. این پمپ از لحاظ کیفیت و ساختاری که دارد نسبت به محصولات مشابهی که در کشورهای دیگر مانند چین تولید می شود برتری خاصی دارد. بهترین برندهای ایتالیایی که هم اکنون در داخل کشور و روی سایت الین پمپ موجود است عبارت است از: اسپرونی، داب، سایر، پدرولا، آبارا، لوارا و پنتاکس.

محصولات ایتالیایی به توجه به ظرفیت، قدرت در مکش و پمپاژ، هد و دبی، جنس ساخت پمپ و قطعات آن نسبت به دیگر پمپ ها دارای نکات مثبت زیادی بوده و اما قیمت نسبتاً بالایی نیز هستند. بهتر است بدانید که برخی از مدل های ایتالیایی مانند پنتاکس نیز در ایران مونتاژ می شوند اما قطعات ایتالیایی هستند.

راهنمای خرید پمپ ایتالیایی

در قسمت‌های بالای مقاله راهنمای خرید انواع پمپ آب خانگی را شرح دادیم. اما به صورت دسته‌بندی دوباره آن را برای شما توضیح خواهیم داد.

ارتفاع ساختمان و هد پمپ

حداقل هد مورد نیاز برای واحد ویلایی به صورت یک طبقه حدوداً ۲۰ متر است. اما برای ساختمان چهار واحدی و یک پیلوت، ۳۲ متر هد لازم است. فشار مورد نیاز برای هر ۱۰ متر بدون در نظرگرفتن اصطکاک لوله ها به ۱۴٫۵ PSI می باشد.

دبی یا میزان آبدهی

تعداد شیرهای آب برای دبی مهم است. بنابراین مجتمعی که ۴ واحد و همراه با یک پیلوت است. اگر دبی هر شیر ۱۰ لیتر در دقیقه باشد می شود ۵۰ لیتر در دقیقه.

بررسی کردن نمودار پمپ

انتخاب پمپ رابطه تنگاتنگی با بررسی نمودار دارد. هر قدر پمپ، آب را به ارتفاع بالاتری هدایت کند میزان دبی کم و هد پمپ آبدهی صفر می گردد. به همین خاطر در نمودار، رابطه معکوسی میان پمپ آبدهی و دبی است.

صدای پمپ

در بیشتر پمپ ها، سر و صدای زیادی وجود دارد. این صدای زیاد ممکن است باعث ناراحتی ساکنین ساختمان شود. برای همین می توانید مشخصات روی پمپ را بررسی نمایید. برای کم کردن صدای پمپ ها، که البته بیشتر پمپ های ایتالیایی دارای صدای خیلی کمی هستند، از عایق ویژه ای استفاده کنید. ناگفته نماند که پمپ های بشقابی میزان صدای پایین تری نسبت به نوع جتی دارد.

پیشنهاد مطالعه :علت صدای زیاد پمپ آب خانگی چیست؟ (+ راه حل)

پمپ خانگی کم صدا یا پمپ خانگی بی صدا

بیشتر پمپ هایی که امروزه در بازار یافت میشوند، صدا دار بوده و این اصطلاح رایج در بازار از ریشه اشتباه است و شما تنها تعداد کمی از پمپ های آب با صدای بسیار کم را میتوانید پیدا کنید. به این ترتیب همه پمپ های آبی که در بازار پمپ ایران وجود دارند، صدا دار بوده اما با توجه به برند و مدل و نوع آن پمپ، مقدار صدا فرق میکند که این تفاوت در پمپ آب خانگی با استفاده بیشتر از پمپ و گذشت زمان بیشتر هم میشود. خوب است بدانید که در بازار، پمپ آب خانگی با صدای خیلی کم هم میتوانید پیدا کنید که از جمله برندهای موجود میتوان به پمپ گراندفوس یا پمپ ایزی باکس اشاره کرد؛ این مدل از پمپ آب خانگی صدایی مثل ویبره گوشی داشته و خیلی ناچیز است.

مصرف کردن انرژی پمپ 

از آنجاکه پمپ ایتالیایی مصرف انرژی کمتری دارند اما باید هنگام خرید توجه نمایید که مصرف انرژی آن چگونه است. پمپ هایی که قدرت زیادی دارند هزینه برق مصرفی و انرژی ای که به کار می برند بسیار بالا است. پس در انتخاب پمپ سعی کنید پمپ دارای مصرف انرژی بهینه را انتخاب کنید.

دارای کیفیت و قابل اطمینان بودن

پمپ آب خانگی مختلفی با درجه کیفیت‌های متفاوت تولید و به بازار عرضه می شود. پمپ های با کیفیت بالا کمی گران تر از نمونه های با کیفیت پایین است. اگر در هنگام خرید از قیمت صرف نظر کنید. می توانید پمپ درجه یک با کیفیت قطعات بالا خریداری کنید تا پاسخگوی نیازهای شما باشد. و قطعات به خاطر اصل بودن زود خراب نشود.

لیست قیمت پمپ ایتالیایی

پمپ های آب ایتالیایی در قیمت های مختلفی در بازار وجود دارند. قیمت ها بر اساس کیفیت و جنس متریال هایی که در ساخت آن به کار برده شده متفاوت است. شاید قیمت برخی از محصولات ایتالیایی بر روی سایت موجود نباشد دلیل آن هم به خاطر نوسان شدید قیمت ها می باشد. برای اطلاع از قیمت های دقیق و مشاوره در زمینه خرید انواع پمپ آب ایتالیایی می توانید با کارشناسان مربوطه تماس بگیرید.

پمپ های آب چینی

این نوع پمپ آب برای کسانی بهتر است که دنبال یکی از انواع پمپ آب موجود در بازار هستند تا هم مقرون به صرفه بوده و هم کیفیت خوبی داشته باشد. با اینکه کیفیت پمپ های چینی به پمپ ایتالیایی نمی رسد اما برای صرفه جویی در هزینه ها و استفاده مدت دار بهتر هستند. الین پمپ با عرضه پمپ های مختلف و لوازم جانبی آن مربوط به برندها و شرکت های مختلف توانسته است. در فروش پمپ آب خانگی اصل و با کیفیت در جهت خدمت رسانی به مشتریان آنان را راهنمایی و خرید خود را انجام دهند.

پمپ آب چینی به عنوان یک پمپ متوسط از لحاظ کیفیت ساخت می باشد. اکثر شرکت های چینی سعی در ساخت پمپ هایی با مواد و تکنولوژی به روز و خوبی هستند. خود چین به عنوان یکی از تولیدکنندگان بزرگ در جهان است و تا الان نیز توانسته انواع پمپ آب خانگی را تولید و به بازار عرضه کند. احتمالاً در میان این محصولات شرکت هایی بی شهرت به تولید پمپ پرداخته و جنس های نامرغوب تحویل بازار هدف دهد. به علت کیفیت متوسط به بالا و خوب، همچنین قیمت به صرفه ای که دارد یکی از پرفروش ترین نمونه ها در جهان پمپ چینی است.

راهنمای خرید و لیست قیمت پمپ چینی

اگر انتخاب شما خرید یکی از انواع پمپ آب چینی می باشد، بهتر است سه نکته را ملاک خود قرار دهید.

اول قیمت پایین پمپ است. باید در نظر داشته باشید که برخی از سودجویان برای اینکه محصول چینی کیفیت متوسط به بالا و خوبی دارد. اقدام به تعویض پلاک پمپ کنند. اینگونه آن را به جای یک محصول اروپایی با هزینه زیادی بفروشند. باید بدانید محصولات چینی قیمت پایین تری دارد.

دوم کیفیت مناسب پمپ است. شما نباید کیفیت را با قیمت تعویض نمایید. پمپ خیلی ارزان حتما مشکلی دارد که فروشنده ای آن را بدین قیمت می فروشد. اگر جنس اصلی بود هیچ وقت آن را بدون قیمت اصلی و یا سود با قیمت پایین و به ضرر خود نمی فروخت. سعی کنید محصولی خریداری کنید که قیمت معقولی داشته و کیفیت مناسبی داشته باشد. بنابراین هزینه تعمیر پمپ و نگهداری از آن نیز پایین خواهد بود.

سوم خرید از یک شرکت یا فروشگاه معتبر است. اگر می خواهید پمپی مناسب و مقرون به صرفه هم لحاظ هزینه و هم انرژی خریداری کنید. و یا از اصل و با کیفیت بودن پمپ اطمینان حاصل کنید بهتر است از یک سایت و یا فروشگاه مطمئن خرید کنید.

برای اینکه لیست قیمت تمامی برندهای چینی و سری های مختلف آن را ببینید. بهتر است به قسمت فروشگاهی سایت الین پمپ مراجعه کنید. تمامی اطلاعات مورد نظر در آنجا قرار دارد و در صورت نیاز و مشاوره می توانید با کارشناسان سایت تماس حاصل فرمایید.

تجهیزات جانبی پمپ آب

تجهیزات جانبی انواع پمپ آب اگر به هر دلیلی با کیفیت پایینی باشد زود از کار خواهد افتاد. کاهش عمر پمپ، استهلاک قطعات و خرابی زود هنگام از جمله عواملی هستند که به خاطر وسایل جانبی غیر اصلی که بر روی پمپ سوار شده است. برای همین نگهداری و تعمیر آن نیز به مراتب سخت تر خواهد شد. لوازم حانبی بی‌کیفیت عمری کوتاه و قیمت پایین تری دارند. برای همین ممکن است آسیب های جدی و مهمی را به پمپ وارد کرده و هزینه های زیادی را بر روی دست شما بگذارد.

مخزن تحت فشار

این نوع مخزن با کنترل کردن فشار در سیستم آبرسانی برای پمپ آب خانگی و …، باعث کاهش یافتن استهلاک پمپ شده و مصرف برق را نیز کم می کند. به این نوع مخازن سرج تانک (Surge Tank)، منابع دیافراگمی، مخازن ضربه گیر، مخازن پمپ آب و یا مخزن های تحت فشار پمپ آب و منبع انبساط نیز می گویند.

ست کنترل

این وسیله الکترونیکی برای تنظیم فشار آب و پوستر استفاده شده و برای جلوگیری کردن از نوسان و آسیب های وارد شده به پمپ و لوله ها کاربرد دارد. در واقع ست کنترل جعبه یا بسته اتوماتیک است که وقتی شیر آب باز می شود دستور فعال شدن را به پمپ داده و وقتی شیر بسته می شود به طور خودکار پمپ خاموش می شود. ست کنترل را بیشتر برای تنظیم فشار آب در ساختمان ها به کار میبرند.

منبع تحت فشار یا ست کنترل

از جمله سوالات رایج در بین مصرف کنندگان ما، انتخاب بین ست کنترل یا منبع تحت فشار است. اگر  برای نصب پمپ فضای کافی وجود دارد، اولویت شما باید نصب منبع تحت فشار در کنار کلید اتوماتیک باشد، چون که آب تحت فشار ذخیره شده در منبع گفته شده باعث به وجود آمدن یک فشار ثابت در پشت لوله شده و به این ترتیب میزان روشن خاموش شدن پمپ به طرز چشم گیری کاهش میابد؛ از سوی دیگر یک جریان یکنواخت و مداوم آب در لوله ها دارید.

کلیدهای کنترل و فلوتر

این کلیدها وظیفه کنترل کردن سطح مایعاتی که رسانای جریان برق هستند و یک رله‌ی الکترونیکی به شمار می رود را بر عهده دارد. این مایعات از قبیل آب، فاضلاب و مایع های دیگری همچون محلول‌های قلیایی و یا اسیدی هستند. فلوتر با داشتن یک گوی پلاستیکی در آب استفاده شده و فلوتر حاوی گوی فلزی برای استفاده در منابع سوخت و یا مواد شیمیایی به کار می رود.

اساس کار این کلیدها، بر حسب مقاومت الکتریکی بوده و اگر مایع هادی در بین الکترودهای وصل شده به دستگاه وجود داشته یا نداشته باشد. مقاومت تغییر و دستگاه کار می کند.

پنج‌ راهی و درجه پمپ های آب

این دو قطعه نیز از لوازم جانبی به شمار رفته و به درجه گیج فشار نیز می‌گویند. پنج راهی ها اغلب دارای جنس برنجی بوده و از درجه و مخزن تحت فشار برای متصل شدن پمپ به کلید اتوماتیک استفاده می شود. پنج راهی پمپ آب یکی از مهم ترین قطعه برای برای متصل کردن سیستم آبرسانی ساختمان می باشد. درجه یا مانومتر هم برای اندازه گیری دقیق فشار استفاده می شود.

سوپاپ

به این قطعه شیر یک طرفه نیز می گویند که مابین چاه و پمپ آب قرار می‌گیرد. این کار باعث برنگشتن سیالی که در لوله و در فاصله‌ی انتهای چاه تا پمپ قرار دارد. بعد از خاموش شدن پمپ می شود. و سیال به همان صورت در لوله باقی مانده و در صورتی که پمپ مجدداً روشن شود نیازی نیست تا برای رسیدن آب به پمپ انتظار کشید. بنابراین فشاری به پمپ نمی‌رسد.

پمپ های آب دو اینج

پمپ دو اینجی مخصوص کشاورزی که تولید می شود در هر ثانیه میزان آب خروجی که دارد کمتر از پمپ های سه اینجی است. بنابراین سرعت این نوع پمپ پایین بوده و در صورت نیاز می توانید از پمپ های با اینج بیشتر استفاده کنید. اما ناگفته نماند که این پمپ هزینه بیشتری را روی دست مصرف کننده خواهد گذاشت.

اگر کشاورز هستید و برای آبیاری باغات و مزارع خود می خواهید پمپ دو اینجی به کار ببرید. بهتر است بدانید که میزان دبی اهمیت بیشتری دارد. بنابراین باید به میزان مناسبی آب در زمان معینی به سطح زمین فرستاد. برای همین میزان خروجی پمپاژ با سرعت بالا مهم است. پس پمپ دو اینجی به درد شما نخواهد خورد. اما اگر در پمپ تخلیه استخر شیلات، یا استخر باغات به پمپاژ آب با سرعت زیاد نیاز ندارید و پمپ دو اینج مناسب شماست.

این نوع پمپ که برای فشار آب که برای کاربرد در مصارف صنعتی، کشاورزی و افزایش فشار جهت سیالات غیر خورنده استفاده می شود. دارای بدنه چدنی بوده و دارای قابلیت کارکرد مداوم است. و سیالات با دمای ۹۰ درجه سانتیگراد را می تواند انتقال دهد. از طرفی در مقابل عوامل زیست محیطی مقاوم است و می توانید به راحتی از آن استفاده کنید.

پمپ کفکش

این نوع پمپ از آن دسته پمپ های آب ای است که برای منتقل نمودن سیالاتی مانند آب به کار می رود. این پمپ غوطه ور در آب بوده و برای برای تخلیه آب زلال و تمیز موجود در چاه و استخر استفاده می شود. پمپ کفکش از لحاظ طراحی و ساختار مانند توربین عمودی می باشد که به خاطر یک موتور الکتریکی حرکت می کند. اجزای کفکش ها عبارت است از: پروانه، موتور، حلزون، محور، مکانیکال سیل و کابل است که از جنس های استیل، چدنی و برنز ساخته می شود.

شرکت های سازنده کفکش ها در هنگام تولید باید به مهم ترین نکته ای که باید دقت کنند. این است که قدرت موتور، میزان آبدهی و ارتفاع را چگونه باید بسازند که کارایی بهتری داشته و در نتیجه انرژی کمتری صرف کند. برای همین اغلب شرکت های بنام تولید کننده کفکش، به گونه ای آن را طراحی می کنند که در زمان استفاده از پمپ، انرژی کمتری مصرف، و در برق نیز صرفه جویی گردد. الکتروموتور که یکی از اجزای کفکش است در دو نوع تک فاز و سه فاز تولید می شوند که عملکرد خاصی را دارند.

انواع پمپ های آب کفکش

پمپ مذکور دارای نوع و مدل های مختلفی است. در ادامه به بررسی هر یک خواهیم پرداخت.

 • کفکش ساده: این نوع را به نام کفکش دستی یا بدون قطع کن نیز می گویند. در این مدل کاربر پمپ باید به صورت کاملاً دستی پمپ را خاموش و روشن کند. به خاطر اینکه این مدل فلوتر ندارد به احتمال زیاد ممکن است که پمپ خشک کار کرده و زود بسوزد.
 • کفکش فلوتر دار: این مدل کفکش دارای قطع کن اتوماتیک بوده و بر اساس میزان کم یا زیاد شدن سطح آب، جریان را قطع و وصل می نماید.
 • کفکش از بغل یا کنار: همانگونه که از نامش مشخص است دهانه خروجی آن در قسمت کناری پمپ بوده ولی فضای بیشتری را نیز می گیرد.
 • آب از رو: دهانه خروجی این مدل در بالای آن قرار داشته و فضای کمتری را اشغال نموده است. همچنین باعث خنک شدن موتور پمپ نیز می شود.
 • کفکش پنوماتیک: از این کفکش در محیط های خطرناک، مانند خارج کردن سیال از چاه ها، منهول یا محل تقاطع کانال های آبریزگاه و … استفاده می شود.
 • پمپ ضد انفجار (EX): سیالاتی که شیمیایی، مشتقات نفتی و قابل اشتعال بوده و ممکن است. انفجاری در خارج کردن آن رخ دهد، این کفکش آن را انجام می دهد. جنس بدنه این پمپ از چدن است و در مقابل انفجار مقاوم است.
 • خازن داخل: این نوع کفکش از منبع سه فاز تغذیه می شود.
 • خازن بیرون: منبع تغذیه کفکش تک فاز است و بیشتر برای مصارف خانگی کاربرد دارد. 

راهنمای خرید پمپ کفکش

برای اینکه بتوانید هنگام خرید کفکش بهترین انتخاب را انجام دهید ما به شما کمک می کنیم تا آنچه را می خواهید طبق فاکتورهای موجود بررسی کنید. این پارامترها عبارت است از:

 • عمق چاه یا استخر: توجه داشته باشید که کفکش های مختلفی در سری های متفاوتی تولید و عرضه می شوند. بنابراین برای اینکه یک انتخاب درستی داشته باشید باید ظرفیت کفکش مورد نظر با عمق مکان مورد نظر مطابقت داشته باشد.
 • حجم آب در مخزن: شما باید بدانید که چه مقدار آبی را قرار است با کفکش منتقل کنید سپس حجم مخزن را نیز با آن بسنجید.
 • ارتفاع آبدهی یا هد: پمپی که می خواهید انتخاب کنید باید توان پمپاژ آب را از ارتفاع مشخص شده ای را داشته باشد.
 • دبی: حجم آب خروجی براساس میزان مقاطع مصرف کننده باید مشخص باشد.

لیست قیمت پمپ کفکش

پمپ کفکش طبق عملکرد اصلی خود یعنی مکش کردن آب یا سیال از عمق مخزن، آن را به ارتفاع بالاتری منتقل می نماید. برندهای مختلفی نیز در داخل و خارج کشور در عرصه تولید و رقابت پمپ ها هستند. بنابراین بر اساس عواملی مانند: برند،کشور سازنده، توان پمپ، هد و دبی، توان مکش و … قیمت ثابتی نداشته و دائم در حال تغییر است. اگر می خواهید تا از قیمت های واقعی و به روز کفکش باخبر شوید. بهتر است با بخش مشاوره و کارشناسان الین پمپ تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

پمپ لجن کش

لجن کش ها از نوع پمپ های سانتریفیوژی است که در دو نوع تک فاز و سه فاز وجود دارد. دور الکتروموتور لجن کش در حالت متوسط ۹۰۰ تا ۳۰۰۰ در دقیقه می باشد. که با توجه به غلیظ بودن سیال دور الکتروموتور پایین تر می باشد. بیشترین کاربردی این پمپ برای چاه های آب است. اغلب جنس پمپ مذکور از که بسته به نیاز مشتری تولید و عرضه می شود در متریال های: استیل، چدن و برنزی می باشد. از کاربردهای دیگر لجنکش در پمپاژ و انتقال آب فاضلاب های صنعتی و خانگی، همچنین سیالات دیگری که حاوی ذرات معلق و جامد است، استفاده می شود.

انواع پمپ های لجن کش

 • تک فاز و سه فاز: بسته به نوع ولتاژ و کارکرد لجن کش دارد. در نوع تک فاز (۲۲۰ولت) و یا سه فاز (۳۸۰ولت) میباشد.
 • پروانه نیمه باز و باز: هر دو نوع از این لجن کش ها، بستگی به میزان ناخالصی و ذرات معلق موجود در سیال دارد.
 • ساده یا خردکن دار: در این مدل، پمپ دارای تیغه هایی است که به وسیله آن ذرات درشت و بزرگ مانند: مواد فیبری، ریشه‌ای، الیافی و…  را که در سیال وجود دارد را خرد کرده و برای پمپاژ و انتقال راحت تر، آماده میکند.
 • ضد انفجار: فاضلاب ها دارای گاز کربن دی اکسید و سایر مواد اشتعال زایی است. که باید برای پمپاژ آب آن محیط، از لجن کش های ضد انفجار با بدنه چدنی استفاده کرد تا خطر حادثه کمتر شود.

راهنمای خرید پمپ لجن کش

در هنگام خرید لجن کش باید به یک سری از نکات متناسب با نیاز خود توجه کنید تا بعد از خرید پشیمان نشوید. راهنمایی های لازم عبارت است از:

 • حداکثر ارتفاع: ارتفاع مهم ترین عامل در نقطه کفی که دستگاه قرار می گیرد و بالاترین جایی که قرار است دستگاه به آنجا سیال را پمپاژ کند، می باشد. حداکثر ارتفاع یعنی درست نقطه ای که آبدهی در آن قسمت به صفر رسیده است. بنابراین باید میزان حداکثری پمپ از ارتفاعی که شما معین کرده اید بیشتر باشد.
 • قطر خروجی لوله: توجه به زمان مورد نیاز برای تخلیه نمودن سیال و حجم آب موجود. باید بر اساس آن قطر خروجی لوله انتخاب شود. بنابراین اگر با قطر بیشتری لوله گذاری را انجام شود، نباید لوله ای با قطر بیشتر از قطر خروجی پمپ به آن وصل کنید. چون به پمپ فشار زیادی وارد شده و ممکن است بسوزد. میزان آبدهی رابطه مستقیمی با قطر خروجی لوله دارد.
 • جریان برق: نحوه تغذیه لجن کش ها از برق AC است. و بسته به توان مورد نیازی که پمپ دارد می تواند از ۲۲۰ولت (تکفاز) و یا ۳۸۰ولت (سه‌فاز) قرار داشته باشد.
 • فلوتر: از سیستم قطع کننده خودکار یا فلوتر بهتر است در پمپ لجن کش استفاده شود. زیرا در جایی که حجم سیال محدود و کم بوده و ممکن است پس از مدتی جریان سیال قطع گردد و پمپ به صورت خشک کار کند. بنابراین در صورت وجود فلوتر سیستم به صورت خودکار قطع شده و پمپ خشک کار نمی کند.
 • نوع پروانه: به توجه به امکان خوردگی و یا ساییندگی سیال، در صورت وجود میزان ناخالصی و حجم مواد جامد معلق بهتر است. پروانه مطابق با آن انتخاب شود. بنابراین پمپ حداکثر بازدهی را خواهد داشت.

پمپ شناور چیست؟

این نوع پمپ از انواع پمپ آب چند طبقه است که حاوی موتور الکتریکی و یک پمپ عمودی گریز از مرکز دارد. که برای منتقل کردن سیال از چاه های عمیق مورد استفاده قرار می گیرد. پمپ شناور بر اساس چند طبقه بودن انتخاب و نصب می شود. نحوه نصب پمپ شناور به صورت عمودی بوده و نسبت به تعداد طبقه ها و سایز موتور ممکن است افقی هم نصب شود. شناور از متریال های استیل و چدن تولید می شود که جنس استیل به خاطر مقاومت بالا، کاربرد بیشتری دارد. پمپ شناور به صورت دو تکه (موتور و پمپ جدا است و در محل نصب مونتاژ می شود) یا یکپارچه بوده و پمپ و موتور آن در یک پوسته قرار گرفته اند.

انواع پمپ های آب شناور

این پمپ دارای نوع های مختلفی است مانند:

پمپ شفت غلافی: در این مدل، سیال از طریق لوله ای که در اطراف محور است به وسیله پروانه پس از پمپ شدن، به طرف خروجی میرود. در پمپ شناور اگر سیال روانکاری مناسبی داشته باشد با شفت تماس پیدا می کند. اما اگر روانکاری خوبی نداشته نداشته باشد با ایحاد محفظه ای از تماس شفت و سیال جلوگیری خواهد نمود. بنابراین باید با یک روانکار مناسبی فضای موجود شفت و محفظه پر گردد.

پمپ توربینی: پروانه های جریان مختلطی که در این نوع پمپ به کار رفته، باعث وارد آمدن سیال، موازی محور؛ به پروانه می شود. و به صورت زاویه دار نسبت به محور از پروانه خارج می شود.

پمپ جریان محوری: این نوع پمپ ها را پمپ های ملخی نیز می گویند. در این نوع از انواع پمپ آب شناور، سیال به صورت موازی محور وارد پروانه پمپ شده و بدین صورت (موازی محور پروانه) نیز خارج می شود. نیروی موجود برای پرتاب پره های پروانه را فشار مایع تامین می کند. این مدل برای تولید دبی بیشتر با ارتفاع کمتری کاربرد دارد.

الکتروپمپ شناور: پمپ و الکتروموتور با هم کوپل می شوند و در داخل چاه قرار می گیرند. با پر شدن آب درون الکتروموتور، روانکاری یاتاقانها و خنک کردن حرارت موجود در سیم پیچ اتفاق می افتد.

راهنمای خرید و لیست قیمت پمپ شناور

بهتر است قبل خرید پمپ شناور با نحوه خرید و انتخاب آن آشنا شوید سپس اقدام نمایید. لیست قیمت را در صورت بروزرسانی نشدن، می توانید از کارشناسان ما در صورت گرفتن تماس دریافت کنید.

قطر دهانه چاه: حفر چاه به صورت دستی و مته ای است. قطر دهانه چاه را با کارایی پمپ خود مطابقت دهید. کوچک بودن قطر خارجی الکتروپمپ از قطر دهانه چاه باید حتما رعایت شود.

هد: محاسبه هد باید طوری باشد که از اختلاف سطح پشتیبانی نموده و بر تلفات مسیر شامل افت اتصالات، شیرآلات، نازل ها و تجهیزاتی مانند فیلتر و صافی چیره شود. از طرفی توجه کنید که برای داشتن بهترین عملکرد موتور پمپ، نقطه کاری شناور در وسط منحنی همپوشانی باشد.

قطر خروجی: خروجی پمپ ها را در اندازه استاندارد و مناسبی می سازند که بر حسب اینچ یا میلی متر بیان می گردد. حجم آب خروجی در شناور رابطه مستقیمی با قطر خروجی پمپ دارد. برای همین سایز لوله را به گونه ای باید انتخاب نمود که مطابق خروجی باشد. مطابقت به صورتی نیز می تواند باشد که سایز لوله اندکی از خروجی بزرگتر باشد. سعی کنید از لوله ای با قطر کم استفاده نکنید زیرا باعث وارد شدن آسیب به دینام شناور می شود.

دبی: در صورت زیاد بودن حجم آبرسانی، آبیاری و پر کردن مخزن سعی کنید از پمپ با دبی خروجی بیشتری استفاده نمایید. برای اینکه دبی خروجی بر روی توان الکتروموتور شناور تاثیر دارد؛ می توان در صورت نیاز بیشتر به دبی، از موتور شناور با توان زیاد استفاده نمود.

طبقات شناورها: در هر طبقه از انواع پمپ آب های شناور، وظیفه افزایش فشار را پروانه و دیفیوزر و فاصله انداز را برعهده دارد. بنابراین حداقل توان در موتور پمپ، بیشترین بازدهی را دارد.

پمپ آب ایرانی معروف

به علت رواج کشاورزی در کشور، و ایجاد مجتمع و آپارتمان هایی با تعداد طبقات و واحد زیاد. انواع پمپ آب ایرانی با توجه به نیاز مبرم در کشور تولید شد. به علت جلوگیری از خارج شدن ارز از ایران و تامین نیاز داخلی متخصصان داخلی پمپ های آب مختلفی مانند: پمپ آب خانگی، کشاورزی، صنعتی و … تولید کردند. که به جرات می توان گفت کیفیت آن ها مشابه نمونه های خارجی است. در ادامه مقاله به چند مورد از برندهای معروف ایرانی اشاره خواهیم نمود.

پمپ گرند گروپ

این نوع پمپ از کیفیت خوب و بالایی نسبت به بقیه رقبا در بازار داخلی ایران را دارد. با توجه به ساخت و طراحی که دارد زود خراب نمی شود و به دلیل تولید داخل، در صورت خرابی با هزینه خیلی کمتری قابل تعمیر است. و همچنین قطعات آن به آسانی تعویض می گردد. از این پمپ جهت استفاده در انتقال آب تمیز، مایعات غیر خطرناک، آبیاری باغ و مزارع کوچک، پر نمودن مخزن ها، تامین کردن فشار آب. تامین آب از چاه و مخازن آب، تامین آب خانه‌ های ویلایی و استخرها کاربرد دارد.

از دیگر شرکت های سازنده پمپ در ایران می توان به: ارس – ابارا ایران – دیزل ساز – پمپیران – اسپادان – نوید سهند – پمپیار و … اشاره کرد.

بهترین و معروف ترین برندهای پمپ آب در بازار ایران

برندهای زیادی در کشور ما محصولات خود را در جامعه هدف به فروش می رسانند. و دارای نمایندگانی هستند که به صورت مستقیم این فروش را بر عهده دارند. کشورهای مختلفی مانند ایتالیا، دانمارک، چین و … که غول های صنعت پمپ سازی محسوب می شوند. توانسته اند در تولید انواع پمپ آب کشاورزی و صنعتی، و پمپ آب خانگی بیشترین تولید و عرضه مربوط به این بازار جهانی را از آنِ خود نمایند.

اما ناگفته نماند که کمپانی های معروف و برتر ایتالیایی، به خاطر کیفیت بالایی که در ساخت و طراحی پمپ ها به خصوص پمپ آب خانگی و کشاورزی دارند، هزینه خرید بالایی را نیز می طلبد.

پنتاکس-Pentax

بهترین نمونه از این پمپ را می توان پمپ آب خانگی پنتاکس را نام برد که ساخت کشور ایتالیا می باشد. تجهیزات آبرسانی آن را شرکت چینی بر عهده داشته و با همان کیفیت خود کارخانه اصلی تولید می کنند. محصولات تولیدی این شرکت شامل: پمپ های آب بشقابی، تک پروانه ایی ، محیطی ، خودمکش ، جتی و دو پروانه ایی است. نماینده رسمی پنتاکس در ایران شرکت دیزل ساز است.

سایر-SAER

کمپانی سایر متعلق به کشور ایتالیا بوده و  انواع پمپ های آب خانگی، کشاورزی و صنعتی را تولید می نماید. بسیاری از مدل ها و نوع های مختلف پمپ را تولید و روانه بازار دنیا می کند. از نمونه های پمپ آب خانگی سایر می توان به KF- FC-CM سانتریفیوژی ، چدنی و خطی مستغرق و شناور و خودمکش اشاره کرد. سایر از بهترین و با کیفیت ترین پمپ ها را دارا است که زود خراب نمی شود. شرکت amc که به عنوان وارد کننده پمپ سایر در ایران فعالیت می کند فروش مستقیم را برعهده دارد.

لوارا-Lowara

محصولات تولیدی این شرکت نیز متعلق به ایتالیا است و زمینه های مختلفی مانند پمپ آب خانگی ، کشاورزی و صنعتی و … طراحی و تولید می نماید. شرکت دیزل ساز در ایران نمایندگی این کمپانی را داشته و اقدام به فروش مستقیم نموده است.

گراندفوس – GRANDFOS

کشورهای چین، آلمان، صربستان با همکاری همدیگر شرکت گراندفوس را در دانمارک تاسیس نمودند. شرکت آبتین در ایران نمایندگی این پمپ را بر عهده گرفته است. گراندفوس  در انواع پمپ آب خانگی، طبقاتی، سیرکولاتور محصولات خود را تولید و به بازار ارائه می کنند.

پدرولو-Pedrollo

این شرکت نیز در ایتالیا تاسیس شده و با توجه به نحوه و کیفیتی که در ساخت محصولات خود دارند در فروش بین المللی بسیار موفق عمل کرده اند. همچنین به علت مصرف انرژی کمی که دارند طرفداران زیادی را پیدا کرده است. محصولات پدرولو شامل: بشقابی، محیطی، جتی، خودمکش و دو پروانه در زمینه پمپ آب خانگی ، کشاورزی و … است. شرکت سحر آب صنعت نماینده رسمی این شرکت در ایران است.

الین-Elin

این شرکت بیشتر از نیم قرن سابقه فعالیت خود را در قالب سهامی خاص و با سرمایه‌ی بخش خصوصی داشته است. و در زمینه فروش تجهیزات صنعتی از قبیل الکتروموتور، پمپ و لوازم فعالیت خود را ادامه می دهد. این شرکت به لحاظ دارا بودن دانش فنی و کسب تجارب متعدد. و همچنین سرمایه‌گذاری‌های بخش خصوصی، به یکی از بزرگترین شرکت‌های ایرانی در این صنف مبدل گشته است. و محصولاتی با کیفیت و با ضمانت به مشتری های خود تقدیم می کند.

گرندگروپ-grandgroup

محصولات گرندگروپ نیز با توجه به کیفیتی که در طراحی و ساخت دارد مصرف انرژی پایینی داشته و صدای کمی هم دارد. این محصول در زمینه های مختلفی مانند پمپ آب خانگی و صنعتی و … با کیفیت ایتالیایی تولید و به بازار عرضه می شود. ساختار ساده و ایمنی که دارد آن را به یکی از برندهای محبوب و قابل اطمینان ایرانی تبدیل نموده است.

ابارا-Ebara

بر خلاف بیشتر پمپ های آب که در ایتالیا تولید می شوند، برند ابارا تولید ژاپن است و به ۱۷ کشور دنیا محصولات خود را صادر می نماید. این شرکت نمایندگی انحصاری داشته و با گارانتی یک ساله پمپ های خود را در بازار ایران به فروش می رساند. محصولات این برند به دلیل تقاضای زیاد مشتریان، در ایتالیا نیز تولید می شود. کیفیت و اصالت موجود در این برند تفاوت خاصی با برندهای ایتالیایی و دانمارکی ندارد.

لیو–LEO

یکی دیگر از تجهیزات آبرسانی موفق در حوزه پمپ و دیگر لوازم جانبی آن لیو است که در کشور چین تولید می گردد. چین توانسته است کالای خود را که با کیفیت و خوب هستند را به بیشتر کشورها از جمله: خاور میانه، آمریکای شمالی، جنوب شرق آسیا، صادر کند.

نحوه نصب و تنظیم پمپ آب

اصل کارکرد پمپ های آب خانگی، فشار درون لوله های ساختمان محل نصب پمپ می باشد که به همین جهت برای کنترل و افزایش بهره وری پمپ آب از سوئیچ فشار سنج استفاده می شود که وظیفه اصلی این سوئیچ ها خاموش کردن (در صورت عدم نیاز به مصرف آب) و یا راه اندازی مجدد (در جهت پمپاژ آب به طبقات بالا) پمپ آب می باشد. حال برای راه اندازی چنین سیستم در جهت کاهش کارکرد پمپ آب و افزایش طول عمر آن می توان از دو گزینه استفاده نمود:

 • استفاده از ست کنترل که با کمک یک برد،‌ عملکرد خاموش و روشن کردن پمپ را در زمانی که پمپ مورد استفاده قرار می گیرد و یا نه، انجام می دهد.
 • استفاده از منابع تحت فشار به همراه کلید مکانیکی و فشار سنج که با استفاده از موارد گفته شده که عملکرد خاموش و یا راه اندازی پمپ آب را به طور دقیق و مانند ست کنترل انجام می دهد.

منابع تحت فشار در مقایسه با ست کنترل به لحاظ عملکرد، کارکرد متفاوتی ندارند و تنها سیستم های پیاده سازی آن ها با یک دیگر متفاوت است. چرا که در انتها هر دو یک کار را به صورت درست انجام می دهند که آن خاموش یا راه اندازی مجدد پمپ آب است.

عملکرد ست کنترل به این شکل است، هر وقت که شیر آب در یکی از واحدهای ساختمانی باز شود، پمپ آب شروع به کار کردن می کند تا بتواند آب مورد نیازرا تامین کند. اما منابع تحت فشار کارکرد متفاوتی دارند. زمانی که منبع تحت فشاری را برروی پمپ آب خود وصل می کنید دیگر با هر بار بازکردن شیر آب،‌ پمپ آب شروع به کار کردن نمی کند، بلکه وظیفه اصلی کلید مکانیکی روشن کردن پمپ آب در زمانی است که منبع نصب شده برروی پمپ آب از یک مقدار مشخصی که توسط فشار سنج تعیین می شود، خالی شود. این منابع در حجم های متفاوتی در بازار موجود هستند و شما می توانید بسته به نیاز خود هر کدام را که می خواهید انتخاب کنید.

در نتیجه می توان نتیجه گرفت که تنها نکته مثبت منابع تحت فشار نسبت به ست کنترل این است که نیازی نیست پمپ آب به صورت دائم کار کند. تنها زمانی نیاز به فعالیت پمپ آب است که منبع تحت فشار از مقدار از قبل مشخص شده خالی تر شود. همین امر منجر به جلوگیری از اضافه کاری پمپ آب می شود و طول عمر آن را افزایش می دهد. در هر صورت انتخاب هر کدام از این دو راه باز هم به تصمیمی است که فرد مصرف کننده بسته به نیاز و کارایی مورد نظر خود می گیرد.

حال که با نحوه عملکرد و سیستم کلی ست کنترل و منابع تحت فشارآشنا شدید، می خواهیم شما را با نصب هر کدام از این دو سیستم آشنا کنیم.

نحوه نصب پمپ آب به همراه ست کنترل

نصب ست کنترل نسب به منابع تحت فشار بسیار ساده و به دور از پیچیدگی است. شما برای نصب ست کنترل، تنها چیزی که نیاز دارید، خرید یک ست کنترل و قرار دادن آن در مسیر خروجی پمپ آب می باشد و به هیچ گونه تجهیزات جانبی نیاز ندارد. اما در هنگام خرید توجه داشته باشید که این وسیله تنها برای 2 الی 4 واحد کارایی دارد و قدرتمند ترین پمپ آبی که می تواند از ست کنترل پشتیبانی کند، پمپ های 3 اسب هستند. پس توجه داشته باشید که اگر قرار است تا استفاده شما خارج از عرف تعریف شده ست کنترل باشد بهتر است که قبل از تهیه این وسیله، حتما با یک متخصص تماس بگیرید و از او در این باره مشورت کنید.

از آن جایی که ست کنترل نیاز به تهیه هیچ گونه لوازم جانبی ندارد، فشار سنج به صورت مستقیم برروی آن ها نصب شده است. نکته حائز اهمیت در هنگام خرید این وسیله این است که هر ست کنترل دارای آمپر مشخصی است که باید در هنگام خرید با پمپ مورد نظر چک شود تا در هنگام نصب و استفاده،‌ مصرف کننده با مشکلاتی از قبیل از کار افتادن یکباره پمپ، یکسره کار کردن پمپ آب مواجه نشود که هر کدام مربوط به از کار افتادن ست کنترل و یا تحت فشار کار کردن آن است.

نحوه نصب پمپ آب به همراه منابع تحت فشار

برای نصب منابع تحت فشار باید در ابتدا چند وسیله را تهیه کنید. وسایل عبارت اند از: کلید مکانیکی (که وظیفه روشن و خاموش کردن پمپ آب را بر عهده دارد)، منبع تحت فشار (برای نگهداری از آب که بسته به نیاز و افرادی که در یک ساختمان سکونت می کنند لیترهای متفاوتی را می توان تهیه کرد البته باید توجه داشت که تنها ظرفیت های 30 تا 60 لیتر به صورت مستقیم برروی پنج راهی نصب می شود و برای منابع بزرگتر با میانجی گری یک شلنگ فشار قوی این کار امکان پذیر است)، درجه فشار سنج (که وظیفه آن تشخصی فشار موجود در منبع آب بوده تا بتواند در زمان مناسب پمپ را روشن نماید) و اصال پنج راهی. از آن جا که نصب منبع تحت فشار کار پیچیده است و نیاز به افراد کار بلد و با تجربه دارد تا احتمال هر گونه خطایی در مراحل نصب این روش به صفر برسد، بهتر است که از یک متخصص برای نصب آن مشورت بگیرید و یا این که به صورت کلی نصب را بر عهده او بگذارید.

به عنوان یک جمع بندی برای این بحث می توان به این نتیجه رسید که هر کدام از روش های اتومات کردن پمپ آب مزایا و منابع مخصوص به خود را دارند، کمااینکه هزینه هر کدام هم متفاوت است. اما مهم این است که ابتدا به نیاز خود توجه کنید و آن را با یک متخصص در میان بگذارید تا بتوانید در هنگام خرید تصمیمات بهتری بگیرید.

طریقه بستن سیم برق پمپ آب

برای این کار به دم باریک، فازمتر، پیچ گوشتی و سیم چین نیاز دارید. اول سیم برق پمپ آب را کاملاً قطع کنید. حالا بعد از باز کردن کاور کلید اتوماتیک، چهار عدد سیم قرار گرفته روی کلید را مشاهده می کنید که هر کدام از آنها توسط یک پیچ محکم شده اند.

حالا باید پیچ ها را شل کنید تا سیم ها از آن خارج شوند. در آنجا چهار عدد سیم در رنگ های مشکی و سفید قرار دارد که ۲ عدد سیم برای موتور پمپ و دو عدد دیگر متعلق به سیم برق کلید اتوماتیک هستند. حالا برای اینکه مطمئن شوید هیچ برقی در آنها وجود ندارد سر سیم ها را با فازمتر تست کنید. سپس به اندازه ۲ سانت از عایق سیم ها را با سیم پیچ جدا کرده و با دم باریک سر سیم ها را مقداری خم کنید تا به آسانی در زیر پیچ قرار گیرند.

در این مرحله باید پیچ های روی کلید اتومات را با پیچ گوشتی شل کنید. حالا برای بستن سیم کلید اتوماتیک پمپ باید در هر بخش یک عدد سیم برق پمپ و یک عدد سیم برق کلید اتوماتیک را در زیر پیچ مخصوص و در کنار یکدیگر متصل کنید. دو سیم باقی مانده که یکی برای برق کلید اتوماتیک و دیگری سیم برق پمپ است را همانند بقیه سیم ها در زیر پیچ های نگهدارنده قرار دهید و آنها را به طور کامل با پیچ گوشتی سفت کنید. در مرحله آخر درپوش کلید اتوماتیک را سرجای خود قرار داده و به وسیله پیچ گوشتی آن را سفت کنید؛ اینک پمپ را روشن کرده و منتظر عمل کردن کلید بمانید.

دکمه ریست پمپ آب

در نظر داشته باشید که اگر به هر دلیلی پس از روشن شدن پمپ به آن آبی نرسد، مثل شرایط خالی شدن مخزن پلی اتیلنی، خاموش شدن دستگاه به وسیله کلید دیجیتال انجام شده و راه اندازی مجدد آن نیاز به فشار دادن دکمه ریست کلید دیجیتال دارد. همچنین در صورت وجود نشتی های بسیار جزئی مثل خارج شدن قطره قطره آب از شیر، تخلیه فشار در کلید دیجیتال اتفاق می افتد، در این شرایط باز هم برای راه اندازی مجدد پمپ به فشار دادن دکمه ریست پمپ آب نیاز دارید.

سخن پایانی

اگر مقاله بالا را به دقت خوانده باشید خواهید دید که کیفیت یک محصول چقدر برای مصرف کننده و هم تولیدکننده مهم و حیاتی است. محصولات مختلفی که به عنوان پمپ آب برای استفاده در آبیاری زمین های کشاورزی و باغ. و پمپاژ آب به ساختمان ها و مجتمع های مسکونی استفاده می شود. می تواند نقشی حیاتی را برای تولید از لحاظ صنعتی و کشاورزی را بهبود بخشیده و تاثیر مثبتی را بر روی اقتصاد یک کشور بگذارد. براساس اطلاعاتی که شرح داده شد هنگام خرید پمپ آب بهتر است. کیفیت را قبل از قیمت مدنظر خود قرار دهید و به جنس و طراحی و اصل بودن کالا حتما توجه نماید. فروشگاه الین پمپ با فروش محصولات پمپ آب و لوازم جانبی و مربوط به آن می تواند شما را در جهت خرید موفقی یاری نماید.

4 10 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

24 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
علی صفری
علی صفری
1 سال قبل

سلام ممنون از مطالب خوب و مفیدتون
برای ساختمان 3 طبقه با ارتفاع از کف حدود 13 متر چه پمپی رو پیشنهاد می کنید

محمد قاسمی
پاسخ به  علی صفری
1 سال قبل

سلام آقای صفری ممنون از شما
پیشنهاد میکنم پمپ آب یک اسب الین QB 80 رو تهیه بفرمایید

نادری
نادری
1 سال قبل

ممنون از مطالب خوبی که ارائه شد
من واحدی در طبقه 1 از ساختمان 8 طبقه دارم ، پیشنهاد کی کنید چه پمپی مناسب هست که تهیه کنم؟!

محمد قاسمی
پاسخ به  نادری
1 سال قبل

سلام جناب نادری
اگه قصد داریم در ساختمون استفاده کنید پیشنهاد میکنم از پمپ آب یک اسب تهیه کنید و برای سایر مصارف میتونه پمپ نیم اسب هم جوابگو باشه

دماوندی
دماوندی
1 سال قبل

پمپ آب موجود در سایت قیمتش چقدره؟ آیا خدمات پس از فروش هم داره ؟ بنده ساکن گرگان هستم

محمد قاسمی
پاسخ به  دماوندی
1 سال قبل

درود جناب دماوندی
بفرمایید کدوم پمپ آب مدنظرتون هست تا قیمتش رو اعلام کنم
فروشگاه الین پمپ در شهر گرگان نمایندگی فروش نداره اما شما می تونید به صورت آنلاین از ما خرید کنید و از طریق پست محصول تون رو تحویل بگیرید

سیما عباسی
سیما عباسی
9 ماه قبل

سلام وقتتون بخیر
ما یه ساختمون 4 طبقه داریم که از همون اول خیلی مشکل فشار پمپ آب داشتیم و تعمیر کار قبلی پمپ آب رو طبقه آخر ساختمون گذاشت ولی تغییر زیادی اتفاق نیوفتاد . حالا یه تعمیر کار جدید اومده و میگه پمپ آب باید داخل حیاط منزل نصب بشه و این حرکت اشتباهه ، خواستم ببینم نظر شما چی هست ممنون میشم راهنمایی کنید

محمد قاسمی
پاسخ به  سیما عباسی
9 ماه قبل

سلام خانم عباسی وقتتون بخیر ، به طور کلی پمپ آب باید داخل حیاط منزل نصب بشه اما می تونید برای راهنمایی بیشتر با پشتیبانی سایت ارتباط بگیرید

رضا مهدوی
رضا مهدوی
9 ماه قبل

سلام ، برای یک ساختمون 2 طبقه قدیمی توی شهر گنبدکاووس چه مدل پمپ آب رو پیشنهاد میدین؟

محمد قاسمی
پاسخ به  رضا مهدوی
9 ماه قبل

سلام جناب مهدوی پیشنهاد میکنم پمپ بشقابی 1 اسب تهیه کنید

میلاد
میلاد
9 ماه قبل

برای یه ویلای دوبلکس تو نوشهر با متراژ 500 متر چه مدل پمپ آبی معرفی می کنید؟ و اینکه شما خدمات نصب و تعمیر پمپ آب هم انجام میدید؟

محمد قاسمی
پاسخ به  میلاد
9 ماه قبل

سلام وقتتون بخیر
در مورد سوال اول پیسنهاد ما پمپ 1.5 اسب الین پلاس هست
در مورد سوال دوم خیر شرکت الین پمپ فروشگاه انواع پمپ آب و لوازم جانبی هست و خدمات نصب و… انجام نمیشه

بیتا نادری
بیتا نادری
9 ماه قبل

بهترین برند پمپ آب موجود تو بازار که قیمت مناسب و کیفیت بالایی داشته باشه و گارانتی داشته باشه چیه؟!

محمد قاسمی
پاسخ به  بیتا نادری
9 ماه قبل

پیشنهاد ما به شما پمپ های الین پلاس هست که می تونید بر اساس نیازتون از فروشگاه الین پمپ تهیه کنید.

پارسایی
پارسایی
9 ماه قبل

سلام ؛ یه سوال داشتم از خدمتتون چرا زمانی که برق قطع میشه فشار آب خونه ما بیشتر میشه؟

محمد قاسمی
پاسخ به  پارسایی
9 ماه قبل

سلام خانم پارسایی وقتتون بخیر باشه ، این مورد میتونه به خاطر این باشه که خونه های اطراف شما از انشعاب مستقیم روی لوله اصلی آب استفاده کردن و وقتی پمپ آب اطراف منزل شما خاموش میشه فشار آب منزل افزایش پیدا میکنه.

مهدی اکبری
مهدی اکبری
9 ماه قبل

سلام برای یه خونه 250 متری پمپ آب 1 اسب جوابه ؟ مصرف هم زیاد در نظر بگیرید

محمد قاسمی
پاسخ به  مهدی اکبری
9 ماه قبل

سلام جناب اکبری ، بله اوکی هست

یگانه
یگانه
9 ماه قبل

برای یه خونه باغی 70 متری کدوم پمپ رو پیشنهاد میدید؟ ترجیحا صدای کمی داشته باشه

محمد قاسمی
پاسخ به  یگانه
9 ماه قبل

پمپ نیم اسب بخار میتونه انتخاب مناسبی برای شما باشه و صدای کمی هم داره

حسن قربانی
حسن قربانی
9 ماه قبل

تشکر میکنم از مقاله کامل و درجه 1 و اطلاعات ارزشمندی که قرار دادید
برای یه منزل مسکونی 350 متری دوبلکس توی شهر گرگان که هوا به شدت شرجی میشه چه پمپ آبی رو پیشنهاد میدید؟

محمد قاسمی
پاسخ به  حسن قربانی
9 ماه قبل

ممنون از توجه شما جتاب قربانی ، میتونید از پمپ 1 اسب استفاده کنید

بداغی
بداغی
9 ماه قبل

سلام و دورود روزتون بخیر باشه ، آیا امکان خرید عمده پمپ آب هم وجود داره ؟ چه مزایا و شرایطی براش در نظر گرفتید ممنون میشم توضیح بدید

محمد قاسمی
پاسخ به  بداغی
9 ماه قبل

سلام جناب بداغی وقتتون بخیر باشه ، بله شرایط خرید عمده پمپ آب در فروشگاه الین پمپ وجود داره که برای کسب اطلاعات بیشتر میتونید به صفحه خرید همکاران مراجعه کنید و یا با پشتیبانی ما به شماره 02186074200 تماس بگیرید