دسته‌بندی نشده

انواع پمپ گازوئیل کش

انواع پمپ گازوئیل کش

پمپ گازوئیل کش یا پمپ انتقال سوخت پمپی است که در پمپ بنزین جهت پمپاژ گازوئیل، بنزین، سوخت اتانول و بیو سوخت‌ها مانند بیو دیزل، نفت سفید یا سایر سوخت وسایل نقلیه استفاده می‌شود.

پمپ گازوئیل کش چیست؟

پمپ انتقال سوخت پمپی است که در پمپ بنزین جهت پمپاژ گازوئیل، بنزین، سوخت اتانول و بیو سوخت‌ها مانند بیو دیزل، نفت سفید یا سایر سوخت وسایل نقلیه استفاده می‌شود. مدل‌های مختلف پمپ گازوئیل کش جهت انتقال سوخت از مخزن به باک ماشین آلات راه سازی و … به کار برده می‌شوند. پمپ‌های انتقال سوخت گازوئیل با برق 12 یا 24 ولت کار می‌کنند. این پمپ‌ها قادر به مکش از ارتفاع 5 متر تا 10 متر هستند که قدرت نسبتا بالایی دارند.

انواع پمپ گازوئیل کش

پمپ گازوئیل کش 12 ولت

این پمپ گازوئیل کش با برق 12 ولت با برق باطری خودروهای سبک کار می‌کند و این پمپ می‌تواند از داخل مخزن یا باک ماشین، بنزین، گازوییل، روغن، کروزنو، پارافین، روغن هیدرولیک و سایر روغن‌ها را تا 15 سانتیمتر، سوخت کشی انجام دهد. این پمپ‌ها دارای کلمپ‌های  مثبت و منفی با کیفیت عالی و همچنین دارای یک موتور الکتریکی و پمپ روتاری و پورت‌های ورود و خروج گازوئیل هستند که به راحتی می توانند انتقال را به روشی صحیح انجام دهند. پمپ تخلیه‌ی گازوئیل دارای انبرهای سوسماری شکل برای اتصال به برق باطری می‌باشد و دارای کلید روشن خاموش نیز می‌باشد.

پمپ گازوئیل کش 24 ولت

این پمپ‌ها با برق 24 ولت با برق باطری خودروهای سنگین کار می‌کند و این پمپ می‌تواند از داخل مخزن یا باک ماشین آلات، بنزین، گازوییل، روغن، کروزنو، پارافین، روغن هیدرولیک و سایر روغن‌ها را تا 15 سانتیمتر، سوخت کشی انجام دهد. این پمپ‌ها می‌توانند از ارتفاع 5 متری مکش کرده و با قدرت بسیار بالا تا 10 متر ارتفاع سوخت رسانی انجام دهد و همچنین این پمپ‌ها دارای کلمپ‌های  مثبت و منفی با کیفیت عالی و همچنین دارای یک موتور الکتریکی و پمپ روتاری و پورت‌های ورود و خروج گازوئیل هستند که به راحتی می توانند انتقال را به روشی صحیح انجام دهند.

از ویژگی‌های مهم این پمپ‌ها سرعت سوخت کشی است. در واقع به علت نیروی خوب موتور این پمپ‌ها، به راحتی قادرند، انتقال را انجام دهند. در واقع به علت نیروی بالای موتور پمپ گازوئیل کش برقی ماشین آلات راه‌سازی، به راحتی می توانند انتقال را به روشی صحیح انجام دهند. پمپ تخلیه‌ی گازوئیل دارای انبرهای سوسماری شکل برای اتصال به برق باطری می‌باشد و دارای کلید روشن خاموش نیز می‌باشد.

بنابراین پمپ‌های گازوئیل کش با برق باطری خودروها کار می‌کننند و می‌تواند از داخل مخزن یا باک ماشین، بنزین، گازوییل و دیگر سوخت‌ها را تا ارتفاع 15 سانتیمتر، سوخت رسانی انجام دهند و به علت نیروی خوب موتور این پمپ‌ها، به راحتی می‌توانند عمل انتقال را انجام دهند. در واقع به علت نیروی بالای موتور این پمپ‌ها، عمل انتقال به راحتی انجام می‌پذیرد.

پمپ گازوئیل کش ۲۲۰ ولت

این پمپ مجهز به الکتروموتورهای پر قدرتی می باشد که هد و دبی بالاتری داشته و با برق شهری کار می کند. در واقع پمپ گازوئیل کش ۲۲۰ ولتی یک جایگاه سوخت سیار است. و طبیعتاً قیمت آن نسبت به مدل های ۱۲ و ۲۴ ولت بیشتر است.

کاربرد پمپ گازوئیل کش

  • انتقال سوخت از مخزن پمپ گازوئیل کش به باک ماشین آلان معدنی، راهسازی، کوماتسو و …
  • مناسب برای استفاده در معدن ها، کارگاه ها و اتو سرویس ها. به دلیل قابل استفاده بودن پمپ با برق ۱۲ ولت، ۲۴ ولت DC  یا ۲۲۰ ولت AC.
  • امکان سفارش دادن میزان خروجی که ۹۵ لیتر بر ثانیه است. همراه با لوازم جانبی مانند: شیلنگ هیدرولیکی، نازل انتقال سوخت و …
  • منتقل کردن آسان سوخت در پمپ های انتقال سوخت برقی به خاطر نیروی بالای موتور و سرعت مکش بالای سوخت.
  • دو طرفه بودن مکش در این پمپ ها، باعث می شود تا از طریق شلنگ های انعطاف پذیر که کاملا محکم است. نازل های دیزل به پمپ وصل شود و بتوان آن ها را در ورودی خودرو قرار تعبیه کرد.
  • در ماشین آلات راه سازی و سنگین برای منتقل کردن سیالاتی مانند: بنزین و گازوئیل از مخزن به باک، از پمپ گازوئیل کش استفاده می شود.
  • تخلیه مقادیر بالای مواد سوختی به وسیله پمپ صنعتی فشار قوی سوخت یا همان پمپ گازوئیل کش.
  • قابل استفاده در فضاهای باز به خاطر مقاوم بودن در برابر تغییرکردن شرایط آب و هوا.
  •  جهت استفاده در پمپ بنزین جهت پمپاژ گازوئیل، بنزین، سوخت اتانول و بیو سوخت‌ها. مانند بیو دیزل، نفت سفید یا سایر سوخت وسایل نقلیه.

سوالات متداول

کدام یک از پمپ‌های گازوئیل کش با برق باطری خودروها کار می‌کنند؟ 

پمپ گازوئیل کش ۲۴ ولت با برق خودروهای سنگین و ۱۲ ولت با برق خودروهای سبک کار می کنند.

پمپ تخلیه‌ی گازوئیل دارای چه نوع انبرهایی است؟

دارای انبرهای سوسماری شکل بوده که برای اتصال به برق باطری می‌باشد.

دو طرفه بودن مکش در پمپ های گازوئیل کش برای چیست؟

باعث وصل شدن نازل های دیزل به پمپ، و قراردادن آن ها در ورودی خودرو می شود.

 

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها