مقالات

معرفی بهترین پمپ آب خانگی

معرفی بهترین پمپ آب خانگی

انتخاب بهترین پمپ آب خانگی کاری دشواری است چرا که در بازار انواع مختلفی از پمپ‌های آب با کاربردهای گوناگون وجود دارد که انتخاب برای مصرف کننده، از میان تمام برندهای موجود در بازار را به کاری سخت و دشوار مبدل کرده است، هرچند که قیمت، یکی از مهمترین فاکتورهایی است که در انتخاب پمپ موثر است.

پمپ آب خانگی

پمپ آب خانگی وسیله‌ای جهت افزایش فشار آب خانه، ساختمان، آپارتمان، ویلاها و… است که متراژ واحد‌ها، تعداد شیرها و همچنین تعداد طبقات از جمله عواملی هستند که در انتخاب پمپ خانگی مناسب موثر است. برای انتخاب و خرید بهترین پمپ آب خانگی، قبل از هرچیز باید اطلاعاتی هرچند ناچیز در مورد پمپ کسب کرد و سپس اقدام به خرید نمود.

راهنمای انتخاب بهترین پمپ خانگی

اغلب اوقات مشتریان برای خرید و انتخاب بهترین پمپ آب خانگی با مشکلاتی مواجه می‌شوند که خرید را به کاری سخت مبدل می‌کند. اصولا در ابتدای امر، دو فاکتور اصلی توسط خریدار برای خرید پمپ در اولویت قرار می‌گیرد که این دو فاکتور عبارتند از ارزانترین پمپ و بهترین برند پمپ آب، که البته امری منطقی و بجاست‌.

اکنون برای کمک به مشتریان محترم و رفع این معضل و انتخاب پمپ مناسب، چند نمونه‌ی مهم، هم از نظر قیمت و هم از نظر کیفیت و کارایی مورد نقد و بررسی قرار خواهد گرفت.

از آنجا که معمولا خرید یا تعویض پمپ آب هر ۷ یا ۸ سال یک‌بار اتفاق می‌افتد، به مشتریان عزیز پیشنهاد می‌شود که بیشتر از قیمت به کیفیت، کارایی، متراژ واحدها، تعداد طبقات، میزان مصرف آب و همچنین تعداد شیرهای آب توجه شود، چرا که انتخاب صحیح پمپ، موجب تقویت فشار آب می‌شود و فشار آب لازم برای ساکنین و مصرف کنندگان را فراهم می‌آورد و از طرفی مانع آسیب‌دیدگی دستگاه‌های آبرسانی ساختمان می‌شود.

برندهای معتبر پمپ آب خانگی

در این بخش به معرفی تعدادی از بهترین پمپ های آب خانگی معتبر و با کیفیت اعم از پنتاکس (Pentax)، پمپ لوارا (Lowara)، پمپ ابارا (Ebara)، پمپ اِلین (ELIN) می‌شود که بیشترین استفاده و کاربرد را در ایران دارند. این پمپ‌ها طی سالیان دراز امتحان خود را در بازار پس داده‌اند و نزد مشتریان، جزو محصولات باکیفیت و شناخته شده محسوب می‌شوند.

پمپ آب خانگی پنتاکس (Pentax)

یکی از برندهای شناخته شده و معروف در پمپ آب خانگی، پمپ آب خانگی پنتاکس است که در ایتالیا تولید می‌شود و با بهره‌مندی از مدرن‌ترین تکنولوژی روز دنیا، در طراحی هیدرولیک، علاوه بر بهره‌وری بالاتر نسبت به نمونه‌های مشابه، عمر طولانی‌تری هم دارند.

پمپ نیم اسب خانگی پنتاکس به صورت تک‌فاز در بازار یافت می‌شود و هدر رفت گرمایش را کاهش می‌دهد و در نتیجه مصرف برق کمتری دارد، از طرفی سر و صدای کمتری را نیز تولید می‌کند.

پمپ آب خانگی پنتاکس با قدرت نیم اسب دارای سیم پیچی مس، بدنه‌ی چدن و پروانه‌ای از جنس برنج با تیغه‌های شعاعی متعدد در لبه آن است که برای انتقال آب تمیز و مایعات غیر خطرناک مناسب است. این پمپ در کنار ساختار نسبتا ساده‌ای که دارد، قابلیت اطمینان بالایی دارند، ایمن است و استفاده از آن مقرون به صرفه است. این پمپ به طور گسترده‌ای برای مصارف خانگی، تامین آب منازل ویلایی (یک طبقه)، تامین آب از چاه و مخازن آب، استفاده در باغ ها و مصارف کشاورزی کوچک، افزایش فشار آب و… مورد استفاده قرار می گیرد.

مهمترین مزیت این پمپ طول عمر و کیفیت بالای این محصول است.

پمپ آب خانگی لوارا (Lowara)

یکی دیگر از برندهای شناخته شده و بهترین پمپ آب خانگی ، لوارا است که این نوع پمپ هم مانند پنتاکس در ایتالیا تولید می‌شود و دارای استانداردهایی با کیفیت بالا جهت رضایتمندی مشتریان ،در سراسر جهان ارایه می‌گردد.

قدرت موتور: ۰٫۵

توان ۱۲

ارتقافع ۱۲۷

پمپ آب خانگی لورا قدرت نیم اسب دارد و سیم پیچی از جنس مس و شفتی از جنس استیل دارد. بدنه‌ی این پمپ چدن و پروانه از جنس برنج است که با تیغه‌های شعاعی متعدد در لبه‌ی آن برای انتقال آب تمیز و مایعات غیر خطرناک مناسب است. این پمپ ایمن و مقرون به صرفه است و برای مصارف خانگی، تامین آب خانه‌های ویلایی و یک طبقه، تامین آب از چاه و مخازن، استفاده در باغات و مصارف کشاورزی کوچک و همچنین تامین فشار آب مورد استفاده قرار می گیرد.

یکی از مزیت‌های پمپ آب لورا، مقرون به صرفه بودن از نظر مصرف انرژی است و مزیت دیگر آن صدای پایین الکتروپمپ لوارا، هنگام پمپاژ آب است.

پمپ آب خانگی ابارا (Ebara)

برند شناخته شده و معروف دیگر، پمپ آب خانگی ابارا است که این نوع پمپ در ژاپن تولید می‌شود. شرکت بین‌المللی ابارا در راستای تولید انواع پمپ‌های صنعتی، خانگی، تاسیساتی، فاضلابی و شناور بسیار موفق بوده و تاکنون به پیشرفت‌های فراوانی در این زمینه نائل آمده و  دارای استانداردهایی با کیفیت بالاست که رضایتمندی مشتریان را در بردارد.

پمپ نیم اسب خانگی ابارا با دور موتور تک‌فاز دارای محافظ حرارتی اتوماتیک اضافه بار است و از هدر رفت حلوگیری می‌کند و در نتیجه برق کمتری مصرف می‌کند، از طرفی سر و صدای کمتری نیز تولید می‌کند.

پمپ آب خانگی ابار با قدرت نیم اسب دارای سیم پیچی مس، شفت استیل، بدنه‌ی چدن و پروانه از جنس برنج که با تیغه‌های شعاعی متعدد در لبه‌ی آن برای انتقال آب تمیز و مایعات غیر خطرناک مناسب است. این پمپ با بدنه‌ی مقاوم، کارکرد بی صدا و حجم کم و سبک، قادر به پمپاژ سیالات تمیز با حداکثر دمای ۸۰ درجه سانتیگراد است  و برای مصرف خانگی، تامین آب خانه‌های یک طبقه، تامین آب از چاه، مخازن، استفاده در باغات و مصارف کشاورزی کوچک و همچنین افزایش فشار آب به کار برده می‌شود.

یکی از ویژگی‌های این پمپ، که منجر به محبوبت و فروش بالای آن شده، ابعاد کوچک، جابجایی و نصب سریع و راحت آن بوده است. از طرف دیگر قیمت مناسب، گارانتی و خدمات پس از فروش آن هم در انتخاب مشتریان محترم بی‌تاثیر نبوده است.

پمپ آب خانگی اِلین (ELIN)

یکی دیگر از بهترین پمپ های آب خانگی، پمپ‌های شرکت اِلین است که در کشور چین تولید می‌گردد و دارای استانداردهای با کیفیت بالاست که رضایتمندی مشتریان را به همراه دارد.

پمپ آب خانگی نیم اسب اِلین تک‌فاز بوده و یکی از با کیفیت‌ترین پمپ‌های آب خانگی موجود در بازار است. این پمپ، در کنار ساختار نسبتا ساده‌ای که دارد، ایمن است و قابلیت اطمینان بالایی دارد و استفاده از آن مقرون به صرفه است.

پمپ آب خانگی الین با قدرت نیم اسب دارای سیم پیچی مس، شفت استیلنس استیل است که در برابر زنگ زدگی مقاوم است و همچنین بدنه‌ی آن چدن است که موجب استحکام پمپ در برابر خوردگی و زنگ زدگی می‌شود. پروانه‌ی این پمپ برنجی است و قالب موتور پمپ نیم اسب الین آلومینیومی است که این ویژگی موجب می‌شود تا پمپ سریع‌تر خنک شود و از طرفی در کاهش وزن پمپ نیز موثر است. این پمپ جهت انتقال آب تمیز و مایعات غیر خطرناک، آبیاری باغات و مزارع کوچک، پر کردن مخازن، تامین فشار آب، تامین آب از چاه و مخازن آب، تامین آب خانه‌های ویلایی و استخرها مناسب است.

این پمپ دارای اورلود حرارتی است که به صورت سری در مدار بسته می‌شود و در صورت بالا رفتن درجه حرارت، جریان را قطع می‌کند و بعد از خنک شدن و بازگشت به حالت عادی، دوباره اجازه‌ی عبور جریان را صادر ‌می‌کند. حداکثر درجه‌ حرارتی که این پمپ متحمل می‌شود حدود ۴۰ درجه‌ی سانتی‌گراد است و دمای بیش از این مقدار، بر سیل مکانیکی پمپ تاثیر می‌گذارد.

از نقاط قوت این پمپ می‌توان به عمر طولانی، قیمت مناسب نسبت به کالاهای مشابه، کیفیت مطلوب، کارکرد عالی، افزایش فشار آب مناسب، صدای کم و مصرف انرژی بسیار کم اشاره کرد.باید توجه داشت که قیمت محصولات اِلین پمپ در مقایسه با محصولات مشابه خارجی مقرون به صرفه‌تر می‌باشد و همین امر دلیلی بر رضایت و انتخاب مشتریان عزیز است.

پمپ آب خانگی سایر SAER

پمپ های آب خانگی سایر که در ساختمان های مسکونی استفاده می شود. عبارت است از: پمپ های گریز از خود، پمپ های شناور، پمپ های چند مرحله ای و گروه های ایجاد فشار مانند: بوستر پمپ ها.

مجموعه ای از محصولات پمپ آب سایر، در سری های متفاوت و ویژگی های منحصر به فردی تولید و عرضه می شوند.

 • فقط در سری L سایر، ۲۷ مدل متفاوتی وجود دارد که خروجی فلنچ آن ها از ۳۲ تا ۱۵۰ میلی متر متغیر است. با توجه به خروجی که دارد نتیجه میگیرم بازه بزرگی از توان های مختلف را پوشش می دهد. همچنین کاربردهای زیادی دارد که یکی از آن ها، قابلیت استفاده در سیرکولاسیون آب سرد و گرم است.
 • در سری IR پمپ خانگی سایر نیز، مناسب استفاده در سیستمهای تهویه مطبوع و دیگر استفاده های خانگی. سری NCB استاندارد EN733 برای کاربردهای آتش نشانی، و سرمایش و گرمایش ساختمان و… می باشد.
 • و اما سری MG، برای سیستمهای آتش نشانی، آبیاری و تهویه مطبوع، قابل استفاده و مناسب است.
 • سری TM یکی از کارآمدترین و برترین سری موجود در مجموعه پمپ آب خانگی سایر با داشتن بیش از ۱۶۰ نسخه مختلف، به شمار می‌رود. همچنین سری TM نسبت به بقیه سری‌ها دارای قدرتی بیشتر، کارایی بهتر به‌خصوص برای آبشارهای مصنوعی، سیستم‌های شستشو، آبیاری قطره‌ای بوده و به طور افقی نصب می‌شود.
 • سری دیگر نیز MK است، که مناسب جهت استفاده برای کارهای کشاورزی و آبرسانی بوده و به صورت عمودی نیز نصب می شود.

مروری بر تاریخ سایر SAER

در سال ۱۹۵۱ شرکت الکتروپمپ سایر (SAER ELETTROPOMPE) توسط شخصی به نام کارلو فاولا. در رجیو امیلیا که در شمال کشور ایتالیا می باشد، پایه گذاری و تاسیس شد. فاولا که خود یک مسئول یکی از واحدهای سنگ زنی در شرکت رجیو امیلیا بود. با استفاده از نبوغ خود، سعی در تولید پمپ هایی با توانایی و کیفیت بالا، برای مصارف کشاورزی، خانگی و صنعتی نمود که در آخر نیز موفق به تاسیس سایر کرد.

این شرکت دارای چهار کارخانه بوده و پمپ هایی نظیر: پمپ آب خانگی، پمپ صنعتی، الکتروموتور و طراحی سیستم پمپاژ را تولید می کند. محصولات شرکت سایر به قدری قوی و با کیفیت است که توانسته، بازار وسیع مربوط تجارت این صنعت را در سطح چهان، از آنِ خود نمایید. استاندارد تولیدی این شرکت برای عرضه محصولات خود به بازار جهانی، ایزو ۹۰۰۱:۲۰۰۸ می باشد. آغاز به کار صادرات سایز از سال ۱۹۷۰ شروع شد و در اوایل، صادرات خود را به کشورهایی مانند شمال آفریقا و خارومیانه انجام میداد. سپس با برگزاری سمینار و همایش ها، شرکت در نمایشگاه های بین المللی جهانی و جلسات آموزشی توانست. به بقیه کشورهای جهان نیز محصولات با کیفیت خود را گسترش دهد.

امروزه نام الکتروپمپ سایر (SAER ) یک نام تجاری مطرح در کل دنیا بوده و یک برند قوی و با ارزش می باشد. این برند نه تنها در شمال آفریقا و خاورمیانه، بلکه به تمامی اروپا، آسیا. آمریکا و استرالیا نیز محصولات خود را از قبیل: پمپ برقی برای استفاده‌های مسکونی، الکتروپمپ گریز از مرکز،. پمپ شناور و موتور، صنعتی، کشاورزی و آبیاری، استخراج زیرزمینی، معدن، نفت و گاز، تصفیه آب عرضه می کند. متریالی که سایر با آن محصولات خود را تولید می کند عبارت است از: فلزاتی مثل چدن، فولاد استنلس استیل، برنز، کربن استیل و چندین فلز دیگر.

مشخصات فنی برای پمپ SAER :

 • مقدار دبی تا ۴۵۰۰ متر مکعب بر ساعت
 • توان تا ۱۵۰۰ کیلو وات
 • فشار تا ۱۰۰ بار
 • حداکثر ولتاژ منبع ولتاژ پایین: ۱۰۰۰ ولت
 • حداکثر ولتاژ بالا: ۱۱ کیلو ولت
 • فرکانس ۵۰ و ۶۰ هرتز
4 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها